fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Piyasanın hakkındaki bilgileri Bitcoin madencilerinden alın!

Piyasanın hakkındaki bilgileri Bitcoin madencilerinden alın!

Piyasanın hakkındaki bilgileri Bitcoin madencilerinden alın!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasalarında trend tekrardan yukarıya döndü. Çin krizinin ardından bir süre bocalayan piyasa tekrardan eski günlerine dönüyor.


Piyasanın hakkındaki bilgileri Bitcoin madencilerinden alın!

Bitcoin 2021 yılının ilk 5 ayında muhteşem bir ivme yakaladı. Bitcoin’deki canlılık altcoinleri de olumlu etkiledi. Toplam piyasa değeri 2 trilyon doları aştı. Süreç olumlu gelişirken Çin yönetiminin Bitcoin madenciliği yasaklayıcı kararlar alması, piyasada kısmi bir paniğin yaşanmasına neden oldu. Çünkü Bitcoin madenciliği büyük oranda Çin’de yoğunlaşıyordu.

Çin Bitcoin madenciliğini yasaklamaya başladı. Bu gelişmenin etkisi ile Çinli madenciler piyasayı terk ediyor ve ellerindeki Bitcoin’leri ise satışa çıkarıyorlar. Bu süreç fiyatlarda aşağı yönlü baskının yaşanmasına neden oldu. Ancak Bitcoin madenciliğinde küresel denge tekrardan sağlanıyor. Çin’in tekel gücü hızla azalırken Kuzey Amerika merkezli Bitcoin madenciliğinde canlılık yaşanıyor. Ayrıca dünyanın diğer coğrafyalarında da devasa Bitcoin çiftlikleri kurulmaya başlandı.

Sonuç olarak Bitcoin madenciliği yer yüzüne dağılıyor ve daha demokratik bir Bitcoin network’ü karşımıza çıkıyor. Bitcoin madenciliğinin Çin gibi tek merkezde toplanması her zaman risk unsuru idi. Çin’in Bitcoin madenciliğini yasaklamasını Koinmedya.com ekibi olarak uzun vadede olumlu gördüğümüzü bu sayfadan siz değerli okuyucularımız ile paylaşmıştık.

Lütfen Bkz: Kanada’nın İlber Ortaylı’sından Bitcoin hakkında açıklamalar!

Avusturalya merkezli Mawson Infrastructure Group, madencilik donanımı üreten Canaan’dan 17,352 adet ASIC Bitcoin makineleri almaya karar verdi. Tanesi $3K-$5K arasında değişen ASIC donanımlarla Avusturalya da madencilik endüstrisinde güçlü bir aktör olmaya hazırlanıyor.

Avusturalya’nın madencilik endüstrisine giriş yapmasının iki yönlü avantajı var: İlk olarak piyasadaki canlılığı yansıtıyor. İkinci olarak Bitcoin’in ağının demokratikleşmesine yardımcı oluyor. Bu sayede Bitcoin daha küresel ve herkes tarafından kabul gören değer birikim aracı haline geliyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.