fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kanada’nın İlber Ortaylı’sından Bitcoin hakkında açıklamalar!

Kanada’nın İlber Ortaylı’sından Bitcoin hakkında açıklamalar!

Kanada’nın İlber Ortaylı’sından Bitcoin hakkında açıklamalar!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Entelektüeller Bitcoin ve kripto para konusundaki fikirlerini değiştirmeye başladı. Kanada’nın en aydın kişileri arasında yer alan Jordan Peterson katıldığı podcast programında Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulundu.


Kanada’nın İlber Ortaylı’sından Bitcoin hakkında açıklamalar!

ABD’li Demokrat Senatör ve Harvard Üniversitesi hukuk profesörü Elizabeth Warren, Bitcoin konusunda ciddi çekinceleri vardı. Warren geçtiğimiz günlerde Bitcoin ve kripto paraların ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Sonuçta Warren, Bitcoin ve kripto paralar konusundaki sert tutumunu yumuşatmış oldu. Profesör Warren, ABD’de özellikle üniversite gençliği üzerinde oldukça etkili kişiler arasında yer alıyor. Senatör Warren hali hazırda ABD’de Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi Başkanı görevini yürütüyor.

Kanada’nın popüler isimlerinden ve önde gelen entelektüellerinden Profesör Jordan Peterson, “Bitcoin: Geleceği Parası” başlıklı podcast programında önemli açıklamalarda bulundu. Mayıs ayında çekilen program daha yeni piyasaya sürüldü. Peterson, Bitcoin’in özellikle arzının bir otorite tarafından manipüle edilemeyeceği konusuna dikkat çekti.  Peterson’ın Bitcoin hakkındaki şu ifadesi oldukça dikkat çekti: “Değerin yolsuzlaştırılmamış dili”

Lütfen Bkz: Kripto para şirketi Circle’da son günlerin en önemli adımı!

Kanadalı psikoloji profesörü Jordan Peterson, youtube yayınları sayesinde 2010 yılından itibaren oldukça ilgi duyulan bir isim haline geldi. Peterson’ın IQ seviyesinin 150’nin üzerinde olduğu iddia ediliyor.

Peterson Bitcoin’i şu şekilde tanımlıyor:

“Yani Bitcoin, tamamen şeffaf. Tamamen dağıtılmıştır. Merkezi bir otorite tarafından kontrol edilmiyor. Kırılamaz. Çalınamaz. Değeri şişirilemez. Herhangi bir açık idari kontrole tabi değildir.”

Bitcoin geliştiricisi gizemli Satoshi Nakamoto hazırladığı algoritma sayesinde Bitcoin’in toplam arzı 21 milyona kadar arttırılabiliyor. Yazının kaleme alındığı saatte piyasada işlem gören toplam Bitcoin miktarı 18.78 milyon adet. Geriye sadece 2.22 milyon Bitcoin kaldı. Günde kalan Bitcoin’lerin 900 adedi piyasaya sürülüyor. Bu rakam her 4 yılda bir yarı yarıya azaltılıyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.