1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Peter Schiff ve Gronagerden Bitcoin açıklamaları! Yıl sonu kaç dolar olacak?

Peter Schiff ve Gronagerden Bitcoin açıklamaları! Yıl sonu kaç dolar olacak?

Peter Schiff ve Gronagerden Bitcoin açıklamaları! Yıl sonu kaç dolar olacak?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’e karşı altını savunması ile bilinen ünlü CEO Peter Schiff, Bitcoin hakkında konuşmaya devam ediyor. Kraken’in kurucu ortağı Michael Gronager’de yıl sonu tahmini paylaştı. Detaylar haberimizde.

Peter Schiff ve Gronagerden Bitcoin açıklamaları! Yıl sonu kaç dolar olacak?

Lider kripto para birimi büyümeye devam ettikçe ilginin odağı olmaya devam ediyor.  Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Bitcoin’e karşı altını sıkı şekilde savunması ile biliniyor. Ünlü CEO, geçtiğimiz günlerde kişisel Twitter hesabından açıklamalar yaptı. Bitcoin ile altını karşılaştıran Schiff, eninde sonunda Bitcoin arzının talebi geçeceğini savundu.

Peter SChiff, Bitcoin’in kripto piyasasında yalnız olmadığını ve 11,500 kripto para ile rekabet içerisinde olduğunu bu nedenle Pazar payını kaybetmeye başladığını ifade etti. Her geçen gün yeni kripto paranın ekosisteme dahil olduğunu ve Bitcoin talebinin azalacağını savundu.

Aralık 2016’da %92,5 olan Bitcoin hakimiyet oranı, 3 Ocak 2021 %84’le bu yılın en yüksek seviyesinde idi. Şu anda ise %65.

Ancak Schiff, son on yıldır Bitcoin’in altını geride bıraktığını kabul etti. Bunun Bitcoin’in altından iyi olduğunu göstermeyeceğini savunsa da Bitcoin’in altın karşısında önde olduğu bir günümüz gerçeği. Schiff Ethereum’unda son altı yılda altını geride bıraktığını belirtti.

Bitcoin yıl sonuna kadar 100,000 doların üzerine çıkabilir!

Kraken’in kurucu ortağı ve Chainalysis CEO’su, Michael Gronager, Kraken borsasının yöneticisi Jesse Powel’ın Bitcoin tahminlerine katıldığını açıkladı. Gronager, Lider kripto para biriminin yıl sonuna kadar 100,000 dolar olabileceğine inandığını söyledi. Gronager’a göre, son zamanlarda Bitcoin fiyatının ana itici gücü, 5 Ağustos’ta Londra hard fork uygulamasının ardından yükselen Ethereum oldu.

Bkz: İşte boğa piyasasının biteceği tarih

Gronager şu an bir boğa piyasasında olduğumuzu ve Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra diğer kripto paralarında iyi performans gösterdiğini ve yükselişe devam edeceğini sözlerine ekledi.

Bitcoin yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 50,250 dolar ike Ethereum 3,929 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.