Loading...
btc
BTC
0.2%
Bitcoin
64.271,80 USDT
eth
ETH
-0.65%
Ethereum
3.495,47 USDT
bch
BCH
0.86%
Bitcoin Cash
386,24 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
74,14 USDT
bnb
BNB
0.03%
Binance Coin
586,29 USDT
sol
SOL
-0.35%
Solana
134,13 USDT
avax
AVAX
-6.4%
Avalanche
25,72 USDT
ada
ADA
0.89%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.98%
Poladot
5,78 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel OCN coin rehberi: Odyssey OCN coin nedir?

Odyssey (OCN) nedir? Yatırım yapılır mı?
Odyssey nedir? koinmedya
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Odyssey OCN coin nedir OCN coin merkezi olmayan bir paylaşım ekonomisine ve eş düzey ekosisteme uyum sağlamak için mevcut merkezi paylaşım ekonomisine karşı hazırlanmış bir platformdur.


Odyssey OCN nedir?

ocn-coin-nedir

Kısaca Odyssey OCN coin nedir şudur demek isterdim ancak OCN kısaca ele alınabilecek bir kripto değildir. Bu sorunun cevabını vermeden önce projenin amacını, hedef kitlesini ve oluşturmak istediği ekonomik yapıyı anlamak için PAYLAŞIM EKONOMİSİNİ çok iyi bilmemiz gerekiyor.

En güzel OCN coin nedir videosu

Tıpkı Merkeziyetsizlik gibi aslında öz itibarı ile Mülkiyetsizliğin ön planda olduğu, adından da anlaşıldığı gibi paylaşımı esas alan bir ekonomik yapıdır. Bu yapı ihtiyaç duyulan şeyi, sahip olup da kullanmayandan kiralayarak ya da emaneten, ihtiyacı olan kişinin, ihtiyacını karşılayana kadar kullanmasını teşvik eden bir sistemdir.

Bu kullanımı, eşler arası ya da diğer bir ifade ile El’den El’e (P2P) şeklinde de ifade edebiliriz. Paylaşım ekonomisi, mevcut tüketim ekonomisine alternatif olarak, tüketimi değil de bir şeyden daha çok fayda elde etmeyi, o şeyin kullanım sayısını artırarak o şeyden daha fazla kişinin, daha fazla yarar sağlamasını hedeflemektedir.

OCN coin Servis Sağlayıcılarının Özelliği

 • Servis sağlayıcılar, merkezi olmayan Odyssey Protokolü Platformu altında listeleme yapmakta serbesttir.
 • Ekosistemin büyümesini teşvik etmek için OCN’den gelen tüm karlar ödül havuzunda birikir.
 • oBIKE ODYSSEY Protokolü ile uyumlu olacak ilk paylaşım ekonomisi pazar yeri. oBike, sorunsuz, sürdürülebilir, sağlıklı, teknoloji dostu ve ekonomik ulaşım imkaanı sağlayan, istasyonsuz bisiklet paylaşım platformudur. Ocak 2017’de Singapur’da kurulan oBike, Güneydoğu Asya’nın ilk akıllı istasyonlu bikesharing şirketidir.
 • ODYSSEY merkezi olmayan bir ekonomi ve eşler arası ekosistemdir.
 • “Paylaşım ekonomisi” katılımcılarının herhangi bir mal veya kaynağa ortak erişimi sağlar.
 • Paylaşım; konut, araç, altyapı, bilgi, hizmet, kaynak veya zaman olabilir. Yani, vurgu mülkiyet üzerinde değil, bir şeyi kullanmak için eşit haklar üzerindedir.

Proje, genel işletme maliyetlerini azaltmak, piyasa verimliliğini artırmak, ürün ve hizmet tedarikinin kârlılığını artırmak için oluşturulmuştur.

OCN kullanıcılara ne sunuyor?

Blockchain, yapay zekâ ve büyük veri teknolojilerini kullanan ODYSSEY OCN coin, aşağıdaki özellikleri kullanıcılara sunacak

 • Tüm piyasa oyuncuları için güvene dayalı bir sistem ve tek bir protokol, Âdemi merkeziyet,
 • Asgari işletme maliyeti,
 • Açık kaynak projesi,
 • Ölçeklenebilirlik,
 • Operasyonların anonimliği ve güvenilirliği,
 • Özerklik,
 • Yoğunlaşma (kaynakların kontrolü ve yeni teknolojilerin kullanımı nedeniyle verimlilik artışı, maliyet avantajı, tüm kaynakları kullanarak verimli ve ekonomiklik sağlanır)
 • P2P-ekosistemi, Asgari işlem maliyeti, Engelsiz hızlı işlem,
 • Verilere serbestçe sahip olabilme,
 • Değişim ve paylaşım özgürlüğü,
 • Tekelleşme yok, tarafsızlık.

Odyssey’in OCN coin neye yoğunlaşıyor?

Peki Odyssey OCN coin nedir neye odaklanıyor. OCN coin merkezi olmayan bir paylaşım ekonomisine ve eş düzey ekosisteme uyum sağlamak için mevcut merkezi paylaşım ekonomisine karşı hazırlanmış bir platformdur. Paylaşım ekonomisi (P2P) hızla gelişen ve genişleyen, küresel ölçekte büyük bir güç ve kabul gören bir sistem haline gelmektedir.

Bunun nedeni ise, “gerçek anlamda” kullanıcılarına sağladığı düşük hizmet maliyetidir. Bu düşük maliyetli hizmetlere ulaşılmasını sağlayan en önemli araçlar ise akıllı telefonlar, internet bağlantısı ve bulut sistemi gibi uygulamalardır.

Bu uygulamalar tüketicilerin istedikleri ürün ve hizmetleri verimli bir şekilde araştırmalarına, şartları anlamasına, zamanında lojistik sağlamasına ve üzerinde anlaşmaya varılmış sözleşmeleri uygulamasına imkan tanımıştır.

Odyssey’nin kuruluş amacı ise günümüzde yeni nesil, merkezi olmayan, P2P/eşler arası olarak adlandırılan paylaşım ekonomisini oluşturmaktır. Küresel ekonomi sisteminde genel işletme maliyetlerini azaltmak, Pazar verimliliğini, ürün ve hizmet yatırım getirilerini artırmaktır. Yapay zekâ (Al) teknolojisi, önemli bilgilerle birlikte akıllı sözleşmeleri de kullanılarak bu alanda devrim niteliğinde bir gelişimi hedeflemektedir.

Odyssey OCN Coin  Market Bilgileri

ocn-sikke-pazarOCN kullanıcılarına (OCN ecosystem) yönelik olarak tamamen güvenli bir zemine oturtulmuş kredi protokolu sunmak istiyor.  P2P/eşler arası “ortak amaca yönelik ecosystem” işlemler için; merkeziyetsiz ve minimize edilmiş operasyon maliyetleri, açık kaynak koda dayalı ve ölçeklendirme sistemi sunmak istiyor. Güvenilir ve anonimlik/tanımsızlık, otonom ve mükemmel bir uyumla çalışan sistemin sayısı fayadası vardır. Katılımcılar için teşvik sunmak, hizmetler karşılığında kazanç sağlamak, mükemmel bir paylaştırma ve eşleştirme sistemi ve en önemlisi de “ödemede hiçbir engele takılmadan” hızlı ödeme sistemi oluşturmaktadır.

Teknik Altyapı: Ethereum (ERC20)
Maksimum OCN coin adedi: 10,000,000,000
Toplam OCN coin adedi:: 10,000,000,000
Dolaşımdaki OCN coin adedi:: 6.270.306.738 OCN
OCN coin Algoritma: POS
POW / POS: POS
KNOW YOUR CUSTOMER (KYC): YOK

Token Satışı: 4.000.000.000 %50’si kilitli daha sonra piyasaya sürülecek ??? ICO Fiyatı: 0,01 USD
Güncel Fiyat
Piyasa Hacmi
İşlem Yapılabilen Bazı Borsalar: vHuobi, Gate.io, Kucoin, HitBtc, Bit-Z, İdex,

Odyssey’in OCN Coin  Alt Yapısı

 • Özerk, yüksek verimlilik, düşük maliyet, Kredi tabanlı, yüksek oranda teşvik edilen bir pazar yeri,
 • Paylaşım ekonomisinin ekosistemine katılan her bireyi teşvik etmek için Dinamik Ekonomik Stimülasyon/teşvik Mekanizması,
 • Paylaşım ekonomisinin peyzajına katkıda bulunan her Dapp’yi (alt ekosistem) teşvik etmek için Dinamik Ekonomik Stimülasyon Mekanizması,
 • Tüm paylaşım ekonomisini bağlamak için bir yüksek kaliteli ödeme ağı,
 • Paylaşım ekonomisinin tamamını güçlendirmek için evrensel bir güvenilir kredi tabanlı protokol ve tek UID/kişiye özel numara,
 •  Açık Kaynak ve devrimci idealleri kucaklamak,.

OCN Coin nedir temel  özellikleri

waves-coin-istatistik

 • Toplam OCOIN jetonu: 10 milyar
 • OCOIN jetonu ERC20’dir
 • Katılımcının cüzdanları ETH ERC20 uyumlu olmalıdır.
 • Token Satış kabul eder: ETH

Odyssey temelindeki teknoloji göz önünde bulundurularak;
Bir Blockchain’de (tüm dağıtılmış sistemlerde) fikir birliğine varmak için dört ana yöntem vardır:

 • Pratik karmaşık hata tolerans algoritması (Practical Byzantine Fault Tolerance/PBFT),
 • İş kanıtı algoritması (Proof-of-Work/PoW)
 • Kanıt-kanıt algoritması (Proof-of-Stake/PoS),
 • Dele edilen kanıt algoritması (Delegated Proof-of-Stake/DPoS).

Odyssey OCN Coin Yol Haritası

ocn-coin-nedir-yol haritasi

Aşama 1

MVP Gerçekleştirmesi (2018.2 ~ 2018.10) (MVP, riske karşı en yüksek yatırım getirisine sahip üründür. MVP, sadece pazarda tutunabilecek kadar özelliğe sahip üründür. MVP, erken müşterinin(early adaptors) para ödeyeceği ya da geri bildirimde bulunacağı en yalın üründür.)

 • OCOIN Cüzdanı
 • ODYSSEY Paylaşım Ekonomisi Ekosistemi için Kredi Tabanlı Evrensel Protokol
 • Ekonomi katılımcılarını paylaşmak için Teşvik Mekanizması
 • ODYSSEY Protokolü ile uyumlu olacak şekilde 1. paylaşım ekonomisi platformu olmak..
Aşama 2

Ekosistem Kurulması (2018,10 ~ 2019.10)

 • Daha fazla standart ürün ve hizmete (bisiklet paylaşımı gibi) daha özelleştirilmiş ürün ve hizmetlere (konaklama paylaşımı gibi) hizmet sunarak ODYSSEY ekosistemine daha sonraki paylaşım ekonomisi ve P2P sistemini toplu olarak entegre edin.
 • ODYSSEY, özellikle yüksek frekanslı ve küçük miktarlı işlemler için Etherem Blockchain teknolojisindeki doğal sınırlamalara çözüm bulmak için en son çözümü kabul edecektir.
 • ODYSSEY, ölçekleme sorunuyla başa çıkmak için bir strateji kullanmayı da düşünecektir. Örneğin, güvenli ve güvenilir bir şekilde zincir dışı işlemler gerçekleştirerek, daha sonra bu işlemleri EVM’ye kaydedin.
Aşama 3

Ekosistem Bombalaması (2019.10 ~ 2021.10)

 • Tüm alt ekosistemleri bağlamak için evrensel Kredi-tabanlı ODYSSEY protokolünü kullanan bir veri ve işlem sistemi oluşturmak.
 • Tüm alt ekosistemler arasında veri kullanımı, genel piyasa etkinliği, kullanıcı edinimi ve ekosistem sağlık büyümesini artırmak için AI ve Büyük Veri Teknolojisinden yararlanma.

Sosyal Medya Hesapları ve Takipçi Sayıları

ocn-coin-sosyal-medya

Telegram 49.000, Twitter 77.000, Youtube 411, Github 37, Orta 696,

 Odyssey OCN coinin geleceği var mı?

ocn coin Güncel OCN coin rehberi: Odyssey OCN coin nedir?

3.Şahısların Genel Görüşü: Justin Sun’ın OCN ile bir düzeyde katılımı var ve OCN’nin Tron ağına geçeceği doğrulandı. Tron’un ne kadar hızlı büyüdüğü ve gelecekteki büyüme potansiyeline sahip olduğu düşünüldüğünde, sadece Tron üzerinde çalışan ve Tron’un Justin Sun’ın bir şekilde daahil olduğu bir projenin iyi bir geleceği olduğunu düşünebiliriz. Tron ana ağı yayına girdikten sonra, Odyssey (OCN), Tron (TRX) ile birlikte ayın başındaki paralardan biridir.

Bu temellere ve OCN’nin önümüzdeki ayki Binance’de listelenme ihtimali Coin’in biraz daha tanınmasına katkı sağlayacaktir.

Odyssey (OCN) nedir gibi onlarca makaleyi linkten inceleyebilirsiniz

Düzenleyen ;SamuraiSignals Gurup 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.