1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. O ülkede Bitcoin ile ev satışları başladı!

O ülkede Bitcoin ile ev satışları başladı!

O ülkede Bitcoin ile ev satışları başladı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’in ödeme yöntemi olarak kullanılması gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Avustralya’da artık Bitcoin ile gayrimenkul alınabilecek. Detaylar haberimizde.

O ülkede Bitcoin ile ev satışları başladı!

Lider kripto para birimi Bitcoin gün geçtikçe hayatın akışı içerisinde daha fazla kullanılıyor. Artık rüştünü ispat eden BTC ödeme yöntemi olarak yaygınlaşıyor. Birçok ülkede gündelik ihtiyaçların karşılanmasında kripto para birimleri kullanılmaya başlandı.

bitcoin

Son haber Avustralya’dan. Forkast.News’in haberine göre Lloyds Auctions Australia, müzayedelerde gayrimenkul alımları için Bitcoin kabul ettiğini açıkladı. Müşteriler artık gayrimenkul alımlarında Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak görecekler.

İlgili: Bitcoin ile Tesla alınabiliyor mu?

Covid kısıtlamaları Avustralya’da yüz yüze yapılan emlak müzayedelerini olduça etkiledi.  Lloyds, potansiyel alıcıların online müzayedeler ve mülklerin dijital incelemeleri de dahil olmak üzere satışlara katılmaya devam etmelerini sağlamak için dijital alternatifler aramaya başladı. Lloyds, bu kapsamda online olarak gerçekleşecek müzayedelerde Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak belirledi. Karar müşterilerden büyük ilgi gördü.

Lloyds Auctioneers and Valuers CEO’su Lee Hames yaptığı açıklamada, “Kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak kullanılması, kripto para birimini çevreleyen güven güçlendikçe satın almalar için daha yaygın bir şekilde kullanılıyor” dedi. Hames, kararın mülk satın almak istemeyenlerinde dikkatini çektiğini belirtti.

Lloyds, Bitcoin ile ilk satışını da gerçekleştirdi. Bitcoin2in bir ödeme yöntemi olarak belirlenmesinin ardından 76,000 dolar değerindeki bir karavan kripto para birimi kullanılarak satın alındı.

Bitcoin haftaya hızlı bir giriş yaptı. Lider kripto para birimi günün erken saatlerinde 57,000 doları görerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,800 dolara biraz daha yaklaştı. BTC yazının kaleme alındığı anda Coinmarketcap verilerine göre 56,600 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri ise halihazırda 1,066 trilyon dolar.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: