1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Madencilik
  4. Nintendo Game Boy’u ile Bitcoin kazan ünlü Youtuber!

Nintendo Game Boy’u ile Bitcoin kazan ünlü Youtuber!

Nintendo Game Boy’u ile Bitcoin kazan ünlü Youtuber!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Giderek artan Bitcoin popülaritesi, insanların Bitcoin üretimine olan ilgisini de bir hayli arttırıyor. Youtube’nin ünlü simalarından olan Stacksmashing’de Bitcoin ilgisi artanlardan biri!

Nintendo Game Boy ile Bitcoin kazmak

 

Dijital varlıkların artan popülaritesi, insanları kripto para madenciliği yapmanın farklı yollarını keşfetmeye zorluyor. Bir youtuber olan Stacksmashing’de Bitcoin madenciliği yapması için sayfasında Nintendo Game Boy’unu nasıl modellediğini anlatıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin karşılığı Tesla satacağını öğrenmesinin ardından Bitcoin madencilik işine merak saldığını belirten Stacksmashing, ne yazık ki çevrimiçi mağazalarda uygun fiyata GPU bulamadığını, bu yüzden sahip olduğu oyun donanımını bu işte kullanmaya karar verdiğini bildiriyor.

Game Boy’da Bitcoin madenciliği yapmak

Bitcoin madenciliği yapmak için orjinal ve değiştirilmemiş Nintendo Game Boy’unu seçen Youtuber, attığı adımları anlattı.

”Madencilik yapmak için, bitcoin ağıyla iletişim kuran ve madencilik için gereken verileri bize veren bir Bitcoin düğümü ile bir şekilde iletişim kurmamız gerekiyor. Ancak Game Boy’da Wi-Fi ya da herhangi bir şey yok, öyleyse Bitcoin düğümü ile iletişim kurmasını nasıl sağlayabiliriz?

Bu sorunu çözmek için Game Boy’umuzu Raspberry Pi Pico ile bilgisayara bağlayabiliriz.”

nintendo Nintendo Game Boy'u ile Bitcoin kazan ünlü Youtuber!

”Game Boy’un normalde Pokemon ticareti ve diğer çok önemli şeyleri gerçekleştirmek için kullanılan bir bağlantı portu var, bu portu Raspberry Pi Pico kullanarak cihazımızı bilgisayara bağlamak için kullanabiliriz. Raspberry Pi Pico kullanmaya karar verdim, çünkü her türden IO protokolünü uygulamayı gerçekten kolaylaştırıyor ve bu cihazı test etmeyi uzun zamandır istiyordum.”

Bir Nintendo Game Boy’u olan ve bu cihazlarını Bitcoin madenciliği için kullanmak isteyen kişiler alttaki videodaki kalan adımları takip edebilir. Ancak üzülerek söylemeliyiz ki bu işlemi yapsanız bile hayatnız boyunca tek bir Bitcoin bile kazamayacaksınız.

Ne yazık ki Game Boy saniyede yaklaşık 0,8 hash rate’den öteye gidemiyor. Güncel Asic cihazlar ise saniyede yaklaşık 100 terahash’e ulaşabiliyor. Bu da Game Boy hash rate’inin güncel bir Asic cihaza oranla 125 trilyon daha daha yavaş olduğu anlamına geliyor.

Kısacası bu hızla bir Bitcoin kazmak bir kaç trilyon yıl alacaktır. Ancak yine de bu yöntem, Bitcoin madencilik deneyimi kazanma açısından denebilir bir yöntem olarak arşivlerdeki yerini alıyor.

Etiketler: