1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. NBA yıldızından kripto sorusu! Cevap tanıdık isimden geldi

NBA yıldızından kripto sorusu! Cevap tanıdık isimden geldi

NBA yıldızından kripto sorusu! Cevap tanıdık isimden geldi
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası her kesimden yatırımcıyı cezbetmeye devam ediyor. Kripto topluluğu bir ünlü ismi daha arasına kattı. Ünlü NBA basketbolcusu Stephan Curry, kripto piyasasına giriş yaptığını hayranlarına ilan etti.

“Kripto oyununa ben de başlıyorum. Önerisi olan var mı?”

Curry’in bu iletisine cevap kripto dünyasının çok yakından tanıdığı bir isimden geldi. Bu isim sıkı bir Bitcoin savunucusu olan Microstrategy kurucusu Michael Saylor. Saylor ünlü basketbolcuya bu sorunun cevabını düşünmek için çok fazla zaman harcadığını ve sonunda Bitcoin’i seçtiğini söyledi.

Ayrıca Saylor, iletinin altına şimdiye kadar 3 milyar dolardan fazla parayı Bitcoin’e yatırdığını belirtti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Stephan Curyy’e tavsiyede bulunan sadece Michael Saylor değildi. Marques Brownlee de Curyy’i Twitter’dan gelecek tavsiyelere karşı uyardı.

Ünlü ismin iletisinin altındaki en ilginç yönlendirmelerden biri de Cardano vakfı kurucusu Hoskinson’a ait. Hoskinson, SEC Başkanı Gary Gensler’in MIT’de verdiği Blockchain teknolojisi ve para adlı videosunu sabitleyerek “buradan başla” dedi.

Ünlü isimlerin kripto piyasasına olan ilgisi özellikle hayran kitlelerinin dikkatini çekiyor. Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan NBA’ın potansiyeli göz önüne alındığında ünlü basketbolcunun bu kararı kripto topluluğu için oldukça önemli.

Ünlü basketbolcu geçtiğimiz günlerde de 180,000 dolar değerinde NFT aldığını açıklamıştı. Bilindiği gibi Stephan Curyy’nin takımı Golden State Warriors, nisan ayında NFT pazarına giriş yapmıştı.

NBA’ın önemli takımlarından biri olan Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban’ın da kripto para sektöründe oldukça tanınan bir isim olduğunu ve Dogecoin’e olan ilgisini biliyoruz. NBA kripto para ekosistemine ilgi göstermeye devam ediyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.