1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Günel MonaCoin (MONA) rehberi: MONA coin nedir? MONA haber-yorum ve analiz

Günel MonaCoin (MONA) rehberi: MONA coin nedir? MONA haber-yorum ve analiz

Günel MonaCoin (MONA) rehberi: MONA coin nedir? MONA haber-yorum ve analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MonaCoin (MONA) , peer to peer yani eşler arası, dijital işlemler için düzenlenmiş kripto para birimidir. MONA esasen Litecoin’indeki sert bir çatallanma sonucu meydana çıkmıştır. 2013 yılında tasarlanmış olan MONA , 1 Ocak 2014 tarihinde doğmuş ve Japonya’nın ilk kripto parası olarak tarihe geçmiştir.


MonaCoin (MONA) nedir özellikleri nelerdir?

 

MONA’yı kim kurdu

Takma isim kullanan ve henüz kim olduğu tespit edilemeyen Bitcoin’in üreticisi Satoshi Nakamoto gibi MonaCoin’de, ”Bay Watanabe” takma ismini kullanan birisi tarafından üretilmiştir. Bay Watanabe ile ilgili genel olarak kabul edilen tek gerçek, köken olarak Japon olmasıdır.

Mona’nın madenciliği var mıdır?

Dark Gravity Wave v3 algoritması kullanan MONA’nın madenciliği vardır.

Nvidia karta sahip olan madenciler Ccminer kullanarak, Amd karta sahip madenciler ise Sgminer’ı kullanarak madenciliği yapabilirler.

ilginizi çekebilir: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

MONA’nın başlıca amaçları

Diğer kripto paraların aksine MONA topluluğu, projeyi asla spekülatif bir yatırım olarak görmez. Kullanıcılar projenin uygulanabilir bir ödeme çözümü olduğuna inanmaktadır.

Projen’in ana vatanı olan Japonya’da oldukça popüler olduğunu söyleyebiliriz. Bunda MONA’nın Japon kültürüne çok özgü olması ve eşsiz bir pazarlama taktiği kullanmasının rolü büyüktür. Ancak Global pazar için, Mona’nın yabancı alıcılar bulduğunu söylemek pek mümkün değil. Çünkü MONA, Japonya’da yakaladığı başarıyı yurt dışında yakalayamamıştır.

MONA’nın teknik bilgileri ve güncel fiyat için tıklayınız

Mona’nın bazı teknik özellikleri

MonaCoin, Bitcoin gibi bilinmeyen kişiler tarafından yaratılmış olsa da, topluluk tarafından, Segwit ve Lightning modüllerine uydurularak, güncel blockchain endüstrisine ayak uydurabilir hale getirilmiştir..

Monacoin, sert çatalı Litecoin’e oranla oldukça hızlıdır.

Blok süresi: 1.5 dakika

Blok ödülü: 25 MONA

105.120.000 toplam arz

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.