1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Miami’den El Salvador benzeri muhteşem Bitcoin açılımı!

Miami’den El Salvador benzeri muhteşem Bitcoin açılımı!

Miami’den El Salvador benzeri muhteşem Bitcoin açılımı!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Miami’nin çılgın başkanı Francis Suarez, Bitcoin konusunda düşman çatlatan bir açılıma hazırlıyor. Miami – New York rekabetinde Miami’den önemli bir gol geldi.


Miami’den El Salvador benzeri muhteşem Bitcoin açılımı!

Son günlerde ABD’de yerel yönetimler arasında ciddi bir rekabet yaşanıyor. Texas, Wyoming, Florida, Chicago ve son olarak New York Bitcoin ve kripto paralar hakkında açılım yarışına girdiler. Eyaletler 3 trilyon dolar büyüklüğe ulaşan bu sektörden pay alma yarışındalar.

Çin’in Bitcoin ve Bitcoin madenciliğini yasaklaması, ABD’deki rekabeti kızıştırdı. Eyaletler Çin’den kaçan madencileri ve sermayeyi yakalamak için kıyasıya rekabete giriştirler ve bu rekabette liderliği Texas götürüyor. Texas eyaletinin sahip olduğu zengin doğal kaynaklar ve ucuz elektrik, eyaleti doğal bir Bitcoin madencilik destinasyonu haline getiriyor.

Miami ve New York City özelinde yaşanan rekabet ise Bitcoin ve kripto para piyasalarının finansal boyutu ile ilgili. İki büyük şehir, kripto para yatırım şirketlerinin merkezlerini çekmek için mücadele ediyor. Yarışa sonradan katılan New York’un çiçeği burnunda belediye başkanı Eric Adams, ilk 3 maaşını Bitcoin üzerinden alacağını açıkladı ve kripto para yatırım şirketlerine New York’ta iş yapmaları konusunda cesaret verdi.

Miami ise geri kalmadı ve vaatlerini bir adım öteye taşıyor. Miami şehrinde yaşayanlar belediyenin bilanço gelirlerinden pay alacak. Paylar ise Bitcoin üzerinden dağıtılacak. Doğal olarak Miami sakinleri belediyenin dağıtacağı payları almak için Bitcoin hesabı açmaları gerekecek. El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesinin ardından El Salvador sakinler,i kendi Bitcoin cüzdanlarını açma ihtiyacı hissetmişti. Şimdi Miami’liler de El Salvadorlular gibi Bitcoin hesabı açıyorlar.

Suarez’in adımı Bitcoin’in ABD’de gelişmesi ve yaygınlaşması adına önemli bir adım. Zira medya organları ABD’de Miami belediyesi tarafından alınan bu kararı son dakika olarak takipçileri ile duyurdu.

Kaynak

İlgili

Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.