Miami’den El Salvador benzeri muhteşem Bitcoin açılımı!

Francis Suarez
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Miami’nin çılgın başkanı Francis Suarez, Bitcoin konusunda düşman çatlatan bir açılıma hazırlıyor. Miami – New York rekabetinde Miami’den önemli bir gol geldi.


Miami’den El Salvador benzeri muhteşem Bitcoin açılımı!

Son günlerde ABD’de yerel yönetimler arasında ciddi bir rekabet yaşanıyor. Texas, Wyoming, Florida, Chicago ve son olarak New York Bitcoin ve kripto paralar hakkında açılım yarışına girdiler. Eyaletler 3 trilyon dolar büyüklüğe ulaşan bu sektörden pay alma yarışındalar.

Çin’in Bitcoin ve Bitcoin madenciliğini yasaklaması, ABD’deki rekabeti kızıştırdı. Eyaletler Çin’den kaçan madencileri ve sermayeyi yakalamak için kıyasıya rekabete giriştirler ve bu rekabette liderliği Texas götürüyor. Texas eyaletinin sahip olduğu zengin doğal kaynaklar ve ucuz elektrik, eyaleti doğal bir Bitcoin madencilik destinasyonu haline getiriyor.

Miami ve New York City özelinde yaşanan rekabet ise Bitcoin ve kripto para piyasalarının finansal boyutu ile ilgili. İki büyük şehir, kripto para yatırım şirketlerinin merkezlerini çekmek için mücadele ediyor. Yarışa sonradan katılan New York’un çiçeği burnunda belediye başkanı Eric Adams, ilk 3 maaşını Bitcoin üzerinden alacağını açıkladı ve kripto para yatırım şirketlerine New York’ta iş yapmaları konusunda cesaret verdi.

Miami ise geri kalmadı ve vaatlerini bir adım öteye taşıyor. Miami şehrinde yaşayanlar belediyenin bilanço gelirlerinden pay alacak. Paylar ise Bitcoin üzerinden dağıtılacak. Doğal olarak Miami sakinleri belediyenin dağıtacağı payları almak için Bitcoin hesabı açmaları gerekecek. El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul etmesinin ardından El Salvador sakinler,i kendi Bitcoin cüzdanlarını açma ihtiyacı hissetmişti. Şimdi Miami’liler de El Salvadorlular gibi Bitcoin hesabı açıyorlar.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1458825942583885826

Suarez’in adımı Bitcoin’in ABD’de gelişmesi ve yaygınlaşması adına önemli bir adım. Zira medya organları ABD’de Miami belediyesi tarafından alınan bu kararı son dakika olarak takipçileri ile duyurdu.

Kaynak


İlgili

Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Miami’den El Salvador benzeri muhteşem Bitcoin açılımı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.