Merkezsiz borsalardan kasımda müthiş hacim!

merkezsiz borsa
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi olmayan borsalardaki işlem hacmi mayıs ayındaki düşüşten sonra ilk defa bu seviyeyi aşıyor. Detaylar haberimizde.

Merkezsiz borsalardan kasımda müthiş hacim!

Kripto para piyasası nisan ve mayıs aylarında rekor seviyeleri gördü. Bu dönemde Merkezi olmayan borsaların işlem hacimleri mayıs ayında 150 milyar doların üzerine çıktı. Ancak Çin’den gelen baskılar sonucu piyasa çökünce borsaların işlem hacimleri de düştü.

Merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) işlem hacimleri o tarihten sonra ilk defa 100 milyar doların üzerine çıkıyor. The Block’s Data Dashboard’a göre, Kasım ayı toplamı 28 Kasım itibariyle yaklaşık 99,5 milyar dolar. Aylık hacim temmuz ayında 56,35 milyar dolara gerilemişti.

Bu dönemde Bitcoin büyük bir düşüş yaşadı. Kripto piyasının toplam hacmi de 1,2 trilyon dolara kadar geriledi. Piyasanın toparlanması ile artan hacimde merkeziyetsiz borsaların payı da artıyor.

İlgili: Merkezi olamayan borsa (DEX) nedir?

Kasım ayındaki hacmin 47,37 milyar dolarını Uniswap v3, 24,07 milyar dolarını ise Uniswap v2 rapor etti. Bu borsalar içerisinde son 24 saatte en fazla işlem hacmine sahip olan ise yaklaşık 654,4 milyon hacme sahip olan Uniswap v3. https://www.oldhouseonline.com/

merkezsiz borsa

Merkezi olamayan borsalardaki aylık hacmin en yüksek olduğu ay ise mayıs ayı. Bu aynı zamanda merkeziyetsiz borsalar için tüm zamanların en yüksek rakamı. Bu yılın mayıs ayında DEX’lerin toplam hacmi 162,83 milyar doları gördü.


Kripto para piyasasının en büyük değeri bilindiği gibi Bitcoin. BTC 1,019 trilyon dolarlık toplam değere sahip ve bu değer ile piyasa hakimiyet oranı %42,2. Bitcoin’i Ethereum takip ediyor. ETH’nin toplam değeri 478 milyar dolar. Hakimiyet oranı ise %19,8. Kripto piyasasının toplam değeri ise yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 2,412 trilyon dolar.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Merkezsiz borsalardan kasımda müthiş hacim!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.