1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Mega balina hafta sonu ne kadar Bitcoin aldı?

Mega balina hafta sonu ne kadar Bitcoin aldı?

Mega balina hafta sonu ne kadar Bitcoin aldı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin balinaları iş başında. Yaşanan konsolidasyona rağmen mega Bitcoin balinaları Bitcoin toplamaya devam ediyor. Detaylar haberimizde.

Mega balina hafta sonu ne kadar Bitcoin aldı?

Bitcoin baskı altında işlem görmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftadan beri yatay bir seyir izleyen lider kripto para birimi, Coinmarketcap verilerine göre yazının kaleme alındığı anlarda 31,335 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in toplam piyasa değeri 587 milyar dolar.

Yaşanan konsolidasyonu Bitcoin balinaları fırsat olarak görüyor ve Bitcoin toplamaya devam ediyor. Bitcoin balinalarının akümülasyonda olması gelecek Bitcoin boğa sezonunun işareti olarak görülüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

BitInfoCharts’taki verilere göre, bir Bitcoin mega balinası, 16-18 Temmuz tarihlerine denk gelen hafta sonunda yaklaşık 30.000 Bitcoin satın aldı. Aynı kuruluş, Aralık 2018’den bu yana her biri tam olarak 8000 BTC içeren 18 cüzdanda yaklaşık 144.000 Bitcoin’i kontrol ediyor. Son üç gün içinde, aynı balina yaklaşık 950 milyon USD karşılığında 29.880 BTC satın aldı.

Bu mega balina, yakın zamana kadar tek bir satın alma işlemi yapmamıştı ve Bitcoin’lerinden herhangi birini satmadı. Aralık 2018’de 31 milyon ABD doları net yatırımla 3970 ABD dolarına satın alınan holding değeri şu anda 252 milyon ABD doları seviyesinde bulunuyor.

Bu büyük alımlar, piyasadaki büyük oyuncuların son fiyat düzeltmesi sırasında birikime devam ettiğini açıkça gösteriyor.

Bununla birlikte, CoinGape’ye göre Bitcoin’e gösterilen perakende ilgi hala olumlu seviyelerde. Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesi devam etse de lider kripto para birimi gücünü hala perakende yatırımcılardan alıyor.

“Bitcoin piyasası, portföylerine BTC eklemek için akın eden birkaç finansal dev ve varlıklı tüccarla kurumsal destek kazanmış olabilir, ancak pazarı yönlendiren perakende tüccarlar.” 

CoinGape’den Willy Woo, perakende tüccarların devam eden düşüşte daha fazla Bitcoin almaya devam ettiğine de dikkat çekiyor.

Kaynak