1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Büyük Bitcoin balinaları yine boş durmadı!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Büyük Bitcoin balinaları yine boş durmadı!

Büyük Bitcoin balinaları yine boş durmadı!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analiz platformu tarafından elde edilen veriler, piyasalarda konsolidasyon devam ederken, büyük Bitcoin balinalarının yine boş durmadığını gösteriyor!

Büyük Bitcoin balinaları akümülasyonda!

Popüler kripto analiz firması Santiment, piyasalarda düşüş baskısı devam ederken, büyük yatırımcıların Bitcoin biriktirdiğini ortaya koydu.

Büyük Bitcoin balinaları yine boş durmuyor!

Santiment tarafından analiz edilen veriler, mayıs ayında kripto piyasasında yaşanan çöküşten bu yana bu tür yatırımcıların sayısının arttığını gösteriyor.

Yani 100 ila 10.000 arasında BTC’ye sahip balinalar, dijital varlığın fiyatında yaşanan belirsizliğe rağmen hala hodl etmeye devam ediyor. 

https://twitter.com/santimentfeed/status/1415858611243274243

 

“Bitcoin Perşembe günü (31.000 dolara) düşmüş olabilir, ancak 100 ila 10.000 arasında BTC tutan ‘milyoner sınıfı’ büyümeye devam ediyor.

Bu balinaların kümülatif varlıklarının miktarı 21 Mayıs’tan bu yana 100.000 BTC arttı.”

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, 100.000 BTC’nin değeri 3.21 milyar doların üzerinde.)

Ayrıca Santiment’ten on-chain analistleri, en büyük kripto için “Sosyal Duyarlılık Grafiği” adlı bir güncelleme paylaştı. Verilere göre, kripto topluluğu hala temkinli davranıyor.

Santiment tarafından yayınlanan bu grafik, kripto para için sosyal duyarlılıkla ilgili önemli metrikleri ortaya koyuyor. Ve Twitter’daki kripto traderlerinin ve yatırımcılarının düşüş beklentisinin devam ettiğini belirtiyor.

Santiment’in “Ağırlıklı Sosyal Duyarlılık” ölçümleri, sosyal ağlarda paylaşılan olumlu/olumsuz yorumların, sosyal hacim miktarı ile çarpılmasıyla elde edilir. Son güncelleme ile birlikte Santiment, kripto topluluğunun kriptonun performansı ile ilgili şüpheleri olduğunu ortaya koyuyor.

 Nitekim Santiment raporuna göre, bu sosyal duyarlılık metriğinin negatif bölgede kalması bir düşüş işaretidir. Ancak Santiment’e göre, bu olumsuz duygu, BTC’nin olası bir sıçrama için hazır olduğuna dair bir sinyal olabilir.

Analiz platformu konuya ilişkin şöyle bir yorumda bulunuyor:

“Twitter’da Bitcoin’e yönelik duyarlılık, algoritmamızın topladığı hacim ve ton miktarında negatif kalıyor. Genel olarak, olumsuzluk devam ederken, kripto topluluğunu hazırlıksız yakalamak için daha yüksek derecede bir fiyat artışı olur.”

 

 

Büyük Bitcoin balinaları yine boş durmadı!

Ethereum için sosyal duyarlılık düşüyor!

Santiment, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto hakkında da çarpıcı veriler paylaştı. Ethereum’un 1.800 doların üzerinde kalmayı başarması durumunda, büyük bir sıçrama yapabileceğini söyledi. Firma, Ethereum’un on-chain metriklerinin pozitif sinyaller verdiğini, ancak fiyatın tam olarak dibi görüp görmediğini söylemek için henüz çok erken olduğunu ifade etti:

“ETH fiyatı, şu anda çok önemli bir desteğe bağlı olarak, düşüş eğilimi etrafında hareket etmeye devam ediyor. Boğaların gerçekten yakında devreye girmesi gerekiyor (en azından bir sıçrama için), aksi halde ayılar düşüş trendine devam edecek.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.