BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mayıs ayı için Ethereum fiyat tahmini
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Mayıs ayı için Ethereum fiyat tahmini

Mayıs ayı için Ethereum fiyat tahmini
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İkinci büyük kripto para olan Ethereum, dolar cinsinden rekor üstüne rekor kırarken Bitcoin karşısında da değer kazanıyor. Ethereum Mayıs ayında da benzer performansı gösterebilecek mi?


Mayıs ayı için Ethereum fiyat tahmini

Ethereum bugün (28 Nisan 2021) 2700 doları geçerek yeni bir rekora daha imza attı. Ethereum’un gösterdiği başarı, altcoinlerin de yelkenini dolduruyor. Altcoin’ler Bitcoin karşısında değer kazanıyor. Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti %50’nin altına düşmesi, yaşanan altcoin sezonunu farklı bir açıdan gösteriyor.

Ethereum, Bitcoin karşısında da değer kazanıyor. Aşağıdaki grafikte ETH/BTC paritesindeki değişimi görüyoruz. ETH/BTC paritesi 0.05 BTC’lik direnci zorluyor.

Son günlerde Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyonun da azaldığına şahit oluyoruz. Korelasyon oranları %68’e geriledi. Bu durum Ethereum’un Bitcoin’den bağımsız biçimde kendi rotasını çizmeye başladığını gösteriyor. Tamamen ipleri kopardı demek için henüz çok erken.

Ethereum ile Bitcoin arasındaki korelasyonun zayıflaması kripto para portföy çeşitlendirmesi yapmak isteyen yatırımcılar için iyi bir fırsat sunuyor.

Aşağıdaki grafikte EthereumWorldNews’ten John P. Njui’nin Ethereum fiyat analizi ve Mayıs ayı Ethereum fiyat tahminini görüyoruz.

 

Bitcoin’de pozisyon belirlemeden önce bu 2 grafiğe bakmalısınız!

Grafikte 6 saatlik ETH/USD paritesindeki değişimi görüyoruz. İlk olarak MACD değerlerine baktığımızda taban çizgisinin üzerinde bir düşüş eğilimi dikkat çekiyor. Ayrıca MACD histogramları, satın alma gücünün biraz azaldığını gösteriyor. RSI ve MFI değerleri ise aşırı alım bölgesinde sıkışmaya başladı.

2,500 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulan Ethereum, gün içerisinde 2,712 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Njui, Mayıs ayında 3,000 dolarlık hedefin Ethereum için çok da uzak olmayan bir hedef olarak görüyor.

Önümüzdeki Cuma günü vadesi olacak vadeli işlemlerin etkisi ile Ethereum fiyatlarında kısmi bir düzeltme yaşanabilir. Ancak Njui, fiyatlar hızlı biçimde 3,000 dolar seviyesine çıkacağını ön görüyor.

Kaynak

Not: Kripto para ve Bitcoin piyasaları oldukça manipüledir ve spekülasyonlara açık piyasalardır. Yazılarımız kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.