Loading...
btc
BTC
0.68%
Bitcoin
64.523,19 USDT
eth
ETH
1.51%
Ethereum
3.438,46 USDT
bch
BCH
0.41%
Bitcoin Cash
376,70 USDT
xrp
XRP
-8.77%
Ripple
0,57 USDT
ltc
LTC
0.92%
Litecoin
72,03 USDT
bnb
BNB
0.63%
Binance Coin
572,49 USDT
sol
SOL
1.95%
Solana
158,54 USDT
avax
AVAX
0.54%
Avalanche
27,39 USDT
ada
ADA
0.09%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
-1.82%
Poladot
6,14 USDT
doge
DOGE
-0.82%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-7.09%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Makro ekonomi uzmanından son 100 yılın en büyük piyasa çöküşü uyarısı!

Makro ekonomi uzmanından son 100 yılın en büyük piyasa çöküşü uyarısı!

Tether’ın Çöküşü Bitcoin’e Ne Kazandıracak?
Tether’ın Çöküşü Bitcoin’e Ne Kazandıracak?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü bir makro ekonomi uzmanı, piyasalarda 1929 krizinden bu yana görülen en büyük çöküşün kapıda olduğunu söylüyor. Açıklamasının ayrıntıları ve bunun Bitcoin ile kripto fiyatları için ne anlama geldiğine bakalım.


Makro ekonomi uzmanından 1929’dan sonraki en büyük piyasa çöküşü uyarısı!

Makro ekonomi uzmanı Henrik Zeberg, yatırımcılara çok büyük bir çöküş uyarısında bulunuyor. Ona göre böyle bir piyasa çöküşü yaklaşık 100 yıldır görülmedi ve artık çok yakın.

Zeberg, Twitter’de 102.100 takipçisi ile bir grafik paylaştı. Burada NAHB (Ulusal Konut İnşaatçıları Birliği), Konut Piyasası Endeksi (HMI) ve ABD işsizlik oranının birbiriyle nasıl uyum içinde hareket etme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

HMI, mevcut ve gelecekteki müstakil ev satışlarının nispi seviyesini derecelendirerek ABD konut piyasasının sağlıklı olup olmadığını gösterir.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin ve kripto uyarısı! Mart 2020 benzeri çöküş mü geliyor?

Makro ekonomi uzmanından son 100 yılın en büyük piyasa çöküşü uyarısı!

Kaynak: Henrik Zeberg/Twitter

Zeberg’e göre, HMI ve ABD işsizlik oranı, Büyük Mali Krizi tetikleyen 2007 konut piyasası çöküşü sırasında yaşananlara çok ürkütücü bir şekilde benziyor.

Makro ekonomi uzmanı aynı zamanda konut piyasası çökerken hisse senetleri piyasasının ralli yapacağı tahmininde bulunuyor. Tabii son dönemde hisse senetleri piyasası ile Bitcoin ve kripto fiyatları arasında çok yakın bir korelasyon olduğunu da hatırlatalım. Ancak önemli bir husus daha var.

İlgili – Bitcoin ve kripto fiyatları neden düştü? İşte, 3 önemli sebebi

Zeberg şöyle açıklıyor:

“2007 yılındaki krizden çok daha büyük bir çöküş geliyor. Aslında 1929 yılından sonraki en kötü çöküş olacak.”

Zeberg’e göre, Silicon Valley Bank (SVB) çöküşü bir zincir reaksiyonu başlatabilir. Bunun da hisse senetleri piyasasında yükselişi tetikleyebileceğini söylüyor. Şöyle devam ediyor:

“SVB, Fed Başkanı Powell’in durması için bir katalizör. Bu ekonominin artık resesyonda olmadığı bir dönem. Piyasanın tepkisi tüm zamanların en yüksek seviyesine aşırı ralli olacak. Ardından resesyon gelerek, 1929 yılından bu yana görülen en büyük çöküşü oluşturacak.”

Zeberg, ABD ekonomisini yıl sonuna kadar düşüş trendinde kalmaya devam etmesini bekliyor. Bu da BTC ve kripto fiyatları için negatif bir durum.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.