Güncel MaidSafeCoin (MAID) rehberi MAID token nedir? MAID token yorum-haber ve fiyat tahmini

MaidSafeCoin (MAID) Nedir?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

MaidSafecoin, MAID token nedir? SAFE network platformunun alfa ve beta sürümleri için kullanılan ve Herkes İçin Güvenli Erişim anlamına gelen borsalarda işlem gören kripto paradır. MAID , Internet Disklerinin Masif Dizisi için kullanılan bir kısaltmadan geliyor.


MaidSafeCoin MAID token nedir?

 

MadeSafe, İskoç mühendis David Irvine tarafından temelleri 2002‘de atılan faaliyete geçmesi ise 2006 yılını bulan sunucu tabanlı bir internet projesiydi. 28 Nisan 2014 tarihine gelindiğinde ise şirket ürün yelpazesini genişletme kararı alarak MaidSafeCoin’i piyasaya sürdü.

MaidSafeCoin’in toplam piyasa arzı 452.552.412 adettir.

MaidSafeCoin sadece SAFE ağı içinde bulunabilir. Kullanıcılar coinlerini kişisel cüzdanlarında saklayarak şebeke hizmetleri karşılığı kullanırlar; artan depolama alanı ve ağ uygulamalarına erişim gibi.

MAID token her kullanıcı için gizliliği ve güvenliği ön planda tutmayı hedeflemektedir.

MaidSafeCoin hiçbir kaynağı gereksiz yere kullanmadan değer ölçümü ve ödüllendirmesi yapabilen Proof-of-Resource protokolü üzerine kurulmuştur. Bu sayede ağ, Proof of Work’ün ağır yüküne maruz kalmamaktadır. Madencilik yerine ise çiftçilik adı altında bir terminoloji gelişmiştir.

İlgili haber:

Ağdaki Çiftçiler bant genişliğini, hesaplama zamanını, depolamayı ve çalışma zamanını ağa sağlayan kişilerdir. Veriler çiftçilerin Safe ağı aracılığıyla çalışan kasalarında saklanır ancak onlar tarafından erişilemez. Kasalardaki veriler kullanıldığında, çiftçiler ödül olarak MaidSafeCoin alırlar. Bu sayede güvenlik için gereli ağdaki 3. şahıs sorumluluğu sistemden kaldırılmış olur.

MaidSafeCoin-nedir-MAID-token-nedir

SAFE network nasıl çalışır?

Safe network, dünya çapında özerk bir sistem oluşturmak için depolama, hesaplama gücü ve bant genişliğine katkıda bulunan bireysel kullanıcılardan oluşmuştur.

Ağın iki ana kullanıcısı vardır; müşteriler ve çiftçiler. İstemci, ağda gezinmek, veri depolamak veya para aktarmak gibi çeşitli özelliklere erişir. Çiftçiler ihtiyaç duyulana kadar verilerinizi saklar ve onlara bakar ve hizmetleri karşılığı ödül alırlar.

Safe ağı, OSI ağ katmanlarının üçünü değiştirerek özerk veri depolamaya ve ağ oluşturmaya olanak tanıyan, mevcut internetin üstüne oturan, kendine has şifresi bir katman oluşturmuştur.

MaidSafeCoin’ in avantajları nelerdir?

  • Ağı isimsiz olarak kullanabilme
  • İşlem ücretlerinden arındırılmış ölçeklenebilir bir kripto para birimi olması
  • MaidSafe, tamamen şifrelenmiş bir veri depolama hizmeti sunarken, mezkeziyetsiz ve oldukça verimli bir ağ paylaşım hizmeti de sunmaktadır.
  • Sunucusuz veri kavramı üzerinde çalışan dağıtık bir ağa sahip olması nedeniyle diğer kriptolara oranda çok daha hızlı veri aktarımı sağlar.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Güncel MaidSafeCoin (MAID) rehberi MAID token nedir? MAID token yorum-haber ve fiyat tahmini
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.