Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
57.994,44 USDT
eth
ETH
0.05%
Ethereum
3.135,47 USDT
bch
BCH
1.66%
Bitcoin Cash
374,82 USDT
xrp
XRP
7.37%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.62%
Litecoin
70,37 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
535,49 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
138,89 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
25,93 USDT
ada
ADA
1.01%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.2%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
1.96%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. İnceleme
  3. Lightning Networkü hangi coinler kullanıyor?

Lightning Networkü hangi coinler kullanıyor?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lightning Networkü hangi coinler kullanıyor biliyormusunuz? Ripple, RNT, CHI başlıcaları arasında. Lightningi uygulanmaya başladıkça, kripto para meraklıları, halihazırda görüldüğünden çok daha hızlı ve hesaplı ödemeler için bir ağ öngörüyorlar. Bitcoin’in böyle bir uygulamayı görmesinden önce yapılması gereken çalışmalar olsa da, diğer projelerin de bu ağın temel teknolojisini üzerinde çalıştığını veya halihazırda atmış oldukları kabul etmek önemlidir. İşte üç örnek:


 

Lightning Networkü hangi coinler hangi amaçla kullanıyor?

Lightning Networkü hangi coinler

1. RIPPLE (XRP)

Bir yıla yakın bir süredir, Ripple ağında saniyede binlerce işlemi işlemek için ödeme kanallarını aktif olarak kullanıyor. Ödeme kanalları, Lightning Network ile aynı off-chain yerleşim işlevini kullanır. Yani, işlemler, küresel defterle değil, bitişik olarak işlenir. İşlemin sadece ödeme kısmı zincir üzerinde gerçekleşir.

Ödeme kanalları ile, Ripple, saniyede 1.500 işlemi sürekli olarak diğer kripto para biriminden daha fazla işleme koyduğunu iddia ediyor. Ayrıca, Temmuz 2017 tarihli bir stres testi, Ripple’ın ağının 50.000 tona kadar işlem yapabileceğini ve VISA’ya rakip olabileceğini gösterdi.

2. RAIDEN NETWORK (RNT)

XRP gibi Raiden da kendi ağına bir ödeme kanalı protokolü uyguluyor. Bununla birlikte, iki token arasındaki fark, RNT’nin ödeme kanalları teknolojisini doğrudan Ethereum blok zincirinin üstüne uygulamayı amaçlamasıdır. Ripple’den farklı olarak, bu proje tam olarak başlatılmamıştır ve hala test ve geliştirme aşamasındadır.

Raiden’ın çok büyük etkileri var. Eğer başarırsa, zaten yaygın olarak kullanılan Ethereum blockchain yükseltilecektir. CryptoKitties gibi Ethereum tabanlı oyunlar, genel ağa bir yük sunulmadan büyük ölçüde ölçeklenebilir. Bu aynı zamanda, Ethereum tabanlı oyun ve diğer on-zincir ETH protokollerine katlanarak daha verimli ve dolayısıyla erişilebilir, katılım sağlayacaktır. Raiden amaçladığını ortaya koyarsa, Ethereum’a dayanan bu mevcut ekosistemler, büyük bir katılımcı katılımını büyük olasılıkla görecektir.

3. CHIMAERA (CHI)

İlk iki proje ile karşılaştırıldığında, Chimaera “Oyun kanalları” olarak adlandırılan bir uygulama ile Lightning Network çözümlerine daha yaratıcı bir yaklaşım getiriyor. Oyun kanalları, özel Chimaera blok zincirinde doğrudan çevrimiçi oyun için gamified Lightning Network çözümünü temsil ediyor. XRP ve RNT gibi, böyle bir sistem herkes için kitlesel olarak ölçeklenebilir, kolay erişilebilir bir ağ oluşturabilir. Bununla birlikte, bu ikisinden farklı olarak, Chimaera’nın uygulaması, kullanıcıların doğrudan oyun kanalında eşler arası, otomatik olarak oynanan çevrimiçi oyunlara katılmalarını sağlayacaktır.

Oyun kanalları, oyuncuların bağlanma biçimini potansiyel olarak değiştirebilir, çünkü bu yaklaşım sunucu bakım ve denetleme maliyetlerini ortadan kaldırır, ayrıca hile yapmaya karşı güvence sağlar. Oyun kanalları ilk olarak 2016 Ledger girişinde lider geliştirici Dr. Daniel Kraft tarafından icat edildi. Chimaera son zamanlarda özel satışlarını sessizce halletti ve yakında kamu satışına başlaması bekleniyor. Satışın ikinci çeyrekte tamamlanmasının hemen ardından bu teknoloji, tamamen yeni bir oyun türü oluşturmak ve bununla etkileşim kurmak için halka duyurulacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.