1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Latin Amerika’da Bitcoin yasaları arkasına almaya devam ediyor

Latin Amerika’da Bitcoin yasaları arkasına almaya devam ediyor

Latin Amerika’da Bitcoin yasaları arkasına almaya devam ediyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Latin Amerika’da Bitcoin özgürlüğü yayılıyor, Panama da yeni yasa tasarısını sundu

 

Panama Yasası, Bitcoin’i alternatif ödeme yöntemi olarak düzenlemeyi önerdi

 

El Salvador’un Bitcoin benimseme hamlesinin ardından Panama, Bitcoin’i ülkede alternatif bir ödeme yöntemi haline getirecek yeni bir yasa tasarısı önerdi.

 

Kripto para birimlerinin küresel olarak benimsenmesi artmaya devam ederken, Panama Cumhuriyeti’nde Bitcoin (BTC) ve diğer dijital para birimlerini alternatif ödeme yöntemleri olarak tanımak için yeni bir yasa tasarısı sunuldu.

Panama kripto tasarısını önerdi

 

Panamalı kripto yanlısı kongre üyesi Gabriel Silva, Twitter’da yeni tasarının Orta Amerika ülkesinde kripto para birimlerini kullanma özgürlüğünü sağlayacağını belirtti.

 

Silva’ya göre yasa tasarısı Panamalılar ve endüstri ve teknoloji uzmanları da dahil olmak üzere farklı taraflarca hazırlandı. Ayrıca, mevzuatın Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından belirlenen yerleşik politikalarla uyumlu olduğunu belirtti.

 

Kongre üyesine göre, ülkeyi kripto para birimleri, blockchain teknolojisi ve internet ile uyumlu hale getirmek için yeni yasa tasarısı oluşturuldu.

 

Ayrıca Silva, bu büyüklükteki bir şeyin binlerce iş yaratılmasına, Panama’ya yabancı yatırımları çekmeye ve ayrıca hükümet faaliyetlerinde şeffaflığı teşvik etmeye olumlu katkıda bulunacağına inanıyor.

 

Mevzuat, Panama’nın Bitcoin’i ticari ve sivil operasyonlar için kullanılabilecek alternatif bir küresel ödeme yöntemi olarak tanıdığını öne süren belgeyle, yeniliği teşvik etmek ve ülkenin finansal hizmetlerini mevcut durumunun ötesine genişletmek için tasarlandı.

 

Tasarı, kripto para birimlerinin alternatif bir ödeme yöntemi olarak tanınmasını istiyor çünkü varlık sınıfı sınırlar arasında verimli, hızlı ve düşük maliyetli yerleşimler sağlamaya odaklanıyor.

 

Latin Amerika’da Bitcoin rüzgarı

 

Gelişme, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul eden dünyadaki ilk ülke olmasıyla geldi.

 

Panama’nın kripto para faturası, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul etmesiyle teşvik edilirken,i El Salvador hükümetinin sunduğundan farklı bir yaklaşım benimsiyor.

 

Dün çok sayıda rapora göre El Salvador, yetki alanındaki işletmelerin iki ödeme şekli olarak Bitcoin ve ABD Dolarını (USD) kabul etmesini zorunlu hale getirdi.

 

Bununla birlikte, Panama’nın yeni tasarısı, yalnızca Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ülkenin resmi fiatlarını kullanacakları gibi kullanma özgürlüğünü de sağlıyor.

 

Kriptoyu düzenlemek isteyen Latin Amerika ülkeleri

 

Yıllar geçtikçe, kripto para birimleri önemsiz bir varlık sınıfından hesaba katılması gereken bir güç haline geldi ve düzenleyicileri onları düzenlemeyi düşünmeye sevk etti.

 

El Salvador, Bitcoin’i yasal bir ihale olarak benimseme konusunda büyük bir adım attıktan sonra, kripto para birimlerini tanıma ihtiyacı Latin Amerika ülkeleri için daha acil hale geldi.

 

Bu arada, kripto varlıkları ve genel olarak endüstri için çekici bir düzenleyici ortam oluşturmak amacıyla Ulusal Paraguay Kongresi’ne bir kripto para yasa tasarısı sunuldu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.