Loading...
btc
BTC
1.09%
Bitcoin
58.522,97 USDT
eth
ETH
0.38%
Ethereum
3.145,80 USDT
bch
BCH
0.57%
Bitcoin Cash
370,79 USDT
xrp
XRP
9.24%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
0.53%
Litecoin
69,62 USDT
bnb
BNB
-0.78%
Binance Coin
529,63 USDT
sol
SOL
0.06%
Solana
139,54 USDT
avax
AVAX
-0.86%
Avalanche
25,74 USDT
ada
ADA
1.93%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.49%
Poladot
6,19 USDT
doge
DOGE
1.7%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
3.28%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para
  3. KuCoin raporunun sonuçları dikkat çekti!

KuCoin raporunun sonuçları dikkat çekti!

Kucoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para birimlerinin benimsenme oranları gün geçtikçe artıyor. KuCoin’in yeni raporuna göre Avrupa’da kriptoya inanç artıyor. Detaylar haberimizde.

KuCoin raporunun sonuçları dikkat çekti!

Kripto para kullanım oranın dünya genelinde büyük artış gösteriyor. 2021 yılında artan benimsenme oranları 2022’de de artmaya devam ediyor. Konuyla ilgili birçok çalışma yapılıyor. Dünyanın farklı yerlerinde yapılan bu araştırma ve çalışmaların ortak sonucu kripto para kullanmaya istekli olan kişilerin sayısındaki artış.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Geçtiğimiz yıl ABD’de yoğun olarak yapılan araştırmalar önümüzdeki 5 yıl içerisinde nakit kullanımının %80 azalacağını gösteriyordu. Dijital ödemenin en kolay yollarından biri olan kripto paralara ilişkin kullanımın artacağını gösteren bu detay anlaşılan o ki yalnızca ABD’de de karşımıza çıkmıyor.

İlgili: Ethereum nedir,geleceği nasıl?

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan KuCoin’in Into the Cryptoverse 2022 raporuna göre Alman nüfusunun neredeyse yarısı kripto para birimine yatırım yapmaya istekli.

Almanya’da kripto paralara inananların sayısı artıyor!

Rapora göre , Almanların %44’ü bir şekilde finansın geleceğinin bir parçası olmak için kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşündüğünü belirtti. Yapılan ankete katılaların %35’i kripto paraları pasif bir gelir kapısı olarak görürken %30’u kriptoyu güvenilir bir değer deposu olarak görüyor.

Ankete katılanların %16’sı hali hazırda kripto paralara yatırım yapanlardan oluşuyor. Aslında anketin en dikkat çeken oranı ise %77 ile kripto paraları araştırdığını belirten grup. Bu oranın bu kadar yükselmesi kripto paraya olan ilginin boyutlarını net olarak ortaya koyuyor.

kocoion

2022 yılı ekonomik açıdan zorlu bir yıl olarak devam ediyor. Dünyanın neredeyse tüm ülkelerinde Covid sonrası ekonomik belirsizlik katlanarak devam ediyor. Enflasyon en önemli tehlike olarak karımızda duruyor. Özellikle gelişmekte olan ülkeler ve az gelişmiş ülkelerde ciddi boyutlara ulaşan enflasyon oranları hayatı daha zor hale getiriyor.

ABD’de son 40 yılın en yüksek oranları açıklanırken Fed, şahin politikalara geri döndü. Tüm bu gelişmelerin ortasında vatandaşlar paralarını güvenli limanlara çekmek için yeni arayışlarda. Kripto paralar bu durumda imdada yetişen yeni yatırım kapılarından biri. Dalgalı yapıları ile eleştiri alsalar da günün sonunda getirileri ile merkezde yer almaya devam ediyorlar.

Ayrıca son Rusya-Ukrayna savaşının gösterdiği net bir şey de var ki merkezi yapılar her an bir engelle karşı karşıya kalabilir. Gerek Rusya da gerekse Ukrayna’da bu dönemde kripto para kullanımı oldukça arttı. Bu oranların önümüzdeki yıllarda daha da yükselmesi bekleniyor. Kripto paralar artık dönüşümün en önemli parçaları.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.