fbpx
promodex_koinmedya_banner_1440x90
promodex_koinmedya_banner_1440x90
BTC : 581980 ₺ ETH : 44850 ₺ XRP : 10.501 ₺ LTC : 2020.4 ₺ USDT : 13.613 ₺ XLM : 3.485 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kriz zamanında Bitcoin hakimiyet oranı %90’a çıkabilir mi?

Kriz zamanında Bitcoin hakimiyet oranı %90’a çıkabilir mi?

Kriz zamanında Bitcoin hakimiyet oranı %90’a çıkabilir mi?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin hakimiyet oranları 15 Şubat’tan itibaren artmaya başladı. Kriz zamanında Bitcoin hakimiyet oranı yüzde 90’lara çıkabilir mi?


Kriz zamanında Bitcoin hakimiyet oranı

Dünya ekonomileri Korona Salgınının etkisi ile küresel bir krize doğru sürükleniyor. Krizin etkisini arttırması ile bilançosu zayıf birçok işletmenin iflas riski ile karşı karşıya kalma ihtimali var. Zira 2008 Küresel Emlak Krizinde birçok dev banka ve finansal kuruluş, iflasını ilan etmek zorunda kaldı. ABD özelinde Citi Bank gibi birçok bankanın iflası, FED desteği ile önlendi. Ne yazık ki yaklaştığımız bu krizin etkisinin 2008 Emlak Krizinden çok daha yıpratıcı olacağı tahmin ediliyor. Yaklaşan kriz, daha çok 1929-1933 dönemindeki Büyük Buhran ile kıyaslanıyor.

Lütfen Bkz: Yeni bir küresel krize doğru giderken altcoin yatırımcıları dikkat!

Böyle bir krizin etkisi ile iflasların kripto para piyasalarında da başlaması kuvvetle muhtemel. Zayıf konumda olan kripto para şirketleri iflas edebilir ve bu şirketlerin kripto paralarının değeri sıfırlanabilir. Böyle bir durumda Bitcoin’in toplam piyasa değerinin yüzde 90’lara çıkma olasılığı var.

Analist @TheMoonCarl bu konuya dikkat çekiyor ve Bitcoin’in toplam piyasa değerinin yüzde 90’lara çıkabileceğini ileri sürüyor.

Bitcoin’in toplam piyasa değerinin yüzde 90’lara çıkması altcoinlerin piyasa değerinin yüzde 10’lare gerilemesi anlamına geliyor. Bu durumda da birçok iflasla karşı karşıya kalabiliriz.

Lütfen Bkz: “Değerinin artacağı bir şey bekliyorsanız, o Bitcoin olacaktır”: Mark Yusko

Aşağıdaki grafikte Bitcoin hakimiyet oranlarındaki değişimi görüyoruz.

Kriz zamanında BitcoinBitcoin’in toplam piyasa değeri Mart 2017’ye kadar yüzde 80’leri üzerindeydi. 2017 yılının sonuna doğru kripto para çılgınlığının başlaması ile Bitcoin’in toplam piyasa değeri düşmeye başladı tersine altcoinlerin piyasa hakimiyeti artmaya başladı.

Mayıs 2018’den günümüze ise Bitcoin’in toplam piyasa hakimiyeti tekrardan artış trendine girdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.