1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Bu hafta kriptopara piyasasında neler değişti?

Bu hafta kriptopara piyasasında neler değişti?

Bu hafta kriptopara piyasasında neler değişti?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kriptopara piyasasında bu hafta neler değişti? Bu piyasa çok hızlı değişimlerin yaşandığı bir piyasa. Siz uyuyup uyanana kadar hiç beklemediğiniz olaylar yaşanmış ve siz ya kaybetmiş ya da azanmış olabilirsiniz. Bakalım bu hafta neler olmuş?


Bitcoin güncel

Bitcoin 15 Haziran’da 41,300 seviyesine ulaştı ve o günden beri de aşağı doğru bir seyir izliyor. Bitcoinin ulaştığı bu yüksel değer 41,250 dolardaki hayati derecede önemli yatay direnç alanında ve 0,382 Fib retracement seviyesinde oluştu. Bitcoin, 19 Mayıs’da altına düştüğü bu seviyesinin üstünde bir kapanışa henüz yaklaşamadı.

Bu seviyenin üstünde bir kırılma  çok keskin bir artışa neden olabilir.

Ancak, bu seviyeden geri dönmesine ragmen, teknik göstergeler hala yükseliş ortaya koyuyor. MACD histogramı pozitif ve artıyor ve RSI 50 çizgisine doğru artıyor. Ayrıca, Stokastik osilatör bir yükseliş çaprazı yaptıktan sonra yukarı doğru hareket ediyor.

Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, BTC’yi muhtemelen 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi olan 44.755 dolara götürebilir.

Altcoinlerin kriptopara piyasasında neler değişti?

Toplam kripto para piyasa değeri bugün %3 daha düşerek 1,63 trilyon dolara düştü. Hafta başında görülen olumlu hareketlere rağmen, piyasa değeri 3 Haziran’da gerçekleşen 1,77 trilyon dolarlık yüksek seviyenin altında kaldı.

Bugün kazanç elde eden bir avuç altcoin’e rağmen, neredeyse her kripto para birimi kırmızı durumda. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son 24 saat içinde %3,5 düştü. XDC Network (XDC), gün içinde %21 artışla ve piyasa değerine göre ilk 100’e girerek bugünün en çok kazananı oldu. Token haftada toplam %50’nin biraz altında artmış oldu.

Amp (AMP), geçen hafta birçok kez günlük kazanç sağlamış oldu, ancak bugün %26’nın üzerinde bir düşüşle 0,087 dolardan işlem gördü. 16 Haziran’da AMP, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.12 dolara ulaşmıştı. Geri çekilmeye rağmen, AMP son yedi gün içinde hala %23 kazançlı durumda.

Diğer kripto haberleri

• Token değerinde bir çöküş yaşayan en son (merkezi olmayan finans) DeFi protokolü Iron Finance. Ekip, olanları “DeFi banka çalıştırması” olarak nitelendirerek değerlendirme sonrası bir açıklama yayınladı.

• Bloomberg’e konuşan Kraken CEO’su Jesse Powell, borsanın önümüzdeki 12 ila 18 ay içinde halka açılmaya hazırlandığını söyledi.

• Hükümet yetkililerinin artan düzenlemeleri sonrasında Teksas,Çin’den kaçan kripto madencileri için popüler bir destinasyon haline geldi.

Kaynak