BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Kripto piyasasını kırmızıya boyayan kaza!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kripto piyasasını kırmızıya boyayan kaza!

Kripto piyasasını kırmızıya boyayan kaza!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Çin’de meydana gelen maden kazası Bitcoin hash oranlarının düşmesine neden oldu. Kaza sonrası aksayan madencilik faaliyetleri Bitcoin fiyatında baskı yarattı. Detaylar haberimizde.

Kripto piyasasını kırmızıya boyayan kaza

Kripto para piyasası bugün düşüş yaşıyor. Piyasanın kırmıza boyanmasının sebebini ise Bitcoin madenciliği ile ilgili olduğu ifade ediliyor. Çin’deki bir kömür madeninde meydana gelen patlama Bitcoin’in toplam madencilik gücünde büyük bir düşüşe neden oldu.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Çin’deki bir kömür madeninde meydana gelen gaz patlaması ve su baskını, Çin’in Xinjiang kentindeki Bitcoin madencilik faaliyetini durdurdu. Merkezi yetkililer güvenlik teftişleri yürütürken, ağların toplam hash oranı 64 Eh / s düştü. Bitcoin’in fiyatı da madencilik gücündeki düşüşün baskısını hissetti ve bugünün açılış fiyatından%4,3 düştü.

Sincan bölgesindeki madencilik endüstrisinde meydana gelen bir kaza sel ve gaz patlamasına neden oldu. Kaza alanında 21 işçi mahsur kaldı. 12 kişi hayatını kaybetti. Bitcoin’in hash oranı tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %25 oranında düştü.

Fengyuan Kömür madeninde 10 Nisan’da meydana gelen bir endüstriyel kaza tesisin madenlerinde su basmasına neden oldu. Madende 29 işçi 1.200 metrede mahsur kaldı. Bu işçilerden sekizi pazartesi günü kurtarıldı. 21 kişiye hala ulaşılamadı.

Kaza sonrası Compass Mining’in kurucu ortağı ve baş işletme sorumlusu Thomas Heller, Sincan’daki madencilik çiftliklerinin bu sabah teftişler için kapatıldığını belirtti. Bitcoin hash oranları tarihin en yüksek seviyeleri olan 220 Eh / s civarından 165 Eh / s’ye düştü.

Toplam ağın hash oranlarındaki %25- %30’luk düşüş BTC fiyatı üzerinde de baskıya neden oluyor. İlk beş madencilik havuzunun hash oranı %10-%35 arasında düştü. 

Kaza, küresel genişleme çabalarına rağmen Çin’in Bitcoin madencilik sektöründeki hakimiyetinden kaynaklanan merkezileşme sorunlarını yeniden alevlendirdi. Bitcoin’in fiyatı bu sabah 3.000 dolardan fazla düştü. Bitcoin anlık olarak 60.795 dolardan işlem görüyor.

Kaynak 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.