1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. En büyük kripto hedge fonundan 2022 Bitcoin fiyat tahmini

En büyük kripto hedge fonundan 2022 Bitcoin fiyat tahmini

En büyük kripto hedge fonundan 2022 Bitcoin fiyat tahmini
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Bitcoin kullanan kişi sayısı ve varlığın değerleme süreci arasındaki korelasyona dair çarpıcı veriler ortaya çıkardı.

Pantera Capital CEO’sundan çarpıcı Bitcoin fiyat verileri

Pantera Capital* CEO’su Dan Morehead, her ay yatırımcılara ithafen yazdığı mektup serisinin son bölümünde Bitcoin’in kullanıcı tabanının fiyatını nasıl etkilediğini açıkladı.

 (*Kaliforniya merkezli Pantera Capital, yalnızca dijital varlıklara odaklanan ilk risk sermayesi yatırım devlerinden biridir. 2013 yılında faaliyete başlayan şirket, değeri 500 milyon ile 1 milyar dolar arasındaki firmalara yatırım yapıyor.)

En büyük kripto hedge fonundan 2022 Bitcoin fiyat tahmini

“Bitcoin kullancı sayısı ve fiyat değerlemesi arasındaki korelasyon büyük bir ralliye işaret ediyor!”

Dünyanın en büyük kripto tabanlı hedge fonunun CEO’su, Bitcoin’in benimsenmesi ile fiyatı arasındaki korelasyon hakkındaki görüşlerini paylaştı.

bitcoin fiyat En büyük kripto hedge fonundan 2022 Bitcoin fiyat tahmini

Morehead; bu korelasyonun on yıllık bir temeli olduğunu söyledi. Şöyle ki; ünlü CEO, Bitcoin’in piyasaya sürülmesinden bu yana, kullanan kişi sayısı ile piyasa fiyatı arasındaki korelasyonun “sabit” olduğunu söylüyor.

Morehed tarafından paylaşılan verilere göre; her bir milyon Bitcoin kullanıcısı için, kripto para biriminin fiyatı 200 dolar artıyor. Bu kural, 2017 boğa koşusundan önceki düzeltme dönemleri dışında 10 yıl boyunca çalıştı.

bitcoin fiyat En büyük kripto hedge fonundan 2022 Bitcoin fiyat tahmini

Bu nedenle, Bitcoin üst üste on yılı aşkın bir süre boyunca %213‘lük devasa bir yıllık büyüme oranı (CAGR) gösteren ve kitlesel olarak kabul kabul gören tek varlıktır.

Tüm bunlardan yola çıkarak; Morehead, Bitcoin 2022’yi altı haneli rakamlarla karşılarsa, şaşırmayacağını ifade ediyor.

Kripto piyasaları eşi benzeri görülmemiş bir altcoin sezonuna hazırlanıyor!

Dan Morehead ayrıca, yatırımcılara yazdığı Nisan 2020 mektubunda Bitcoin fiyatını 62.968 dolar olarak tahmin ettiğini ancak bu tahminin doğru çıkmadığını hatırlattı.

bitcoin fiyat En büyük kripto hedge fonundan 2022 Bitcoin fiyat tahmini

Ardından, Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto para birimlerinin benzersiz bir yükselişe hazırlandığını söyledi. İnfografiklere göre, altcoinlerin payı (Ethereum dahil değil) Ocak ayından bu yana iki kattan fazla artarak, yüzde 16’dan 34’e çıktı. Morehead, bu eğilimin yavaşladığına dair hiçbir işaret görünmediğini belirtiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.