Kripto piyasalarda neler oluyor? Kayıp büyük!

Bitcoin düzeltmeleri arasındaki müthiş benzerlik!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasalar salı sabahına kan banyosunda uyandı. Kripto paraların neredeyse tamamı çift haneli rakamlarda değer kaybı yaşıyor. Detaylar haberimizde.

Kripto piyasalarda neler oluyor? Kayıp büyük!

Kripto para piyasaları salı gününe kan kaybederek başladı. 24 saat içerisinde neredeyse 200 milyar dolar silindi.

Toplam piyasa değeri, salı sabahı Asya ticaret seansı sırasında 1,74 trilyon dolardan 1,55 trilyon dolara düşerek %11 düştü. Devasa satış, neredeyse 200 milyar doların dijital varlıklardan çıkıp ve fiat’a geri dönmesine neden oldu. Bu, 30 Mayıs’tan bu yana görülen en düşük piyasa değeri.

Bkz: Kripto para piyasasında son dakika gelişmeler

Mevcut düzeltme sırasındaki en düşük toplam piyasa değeri, Toplam piyasa değeri 24 Mayıs’ta 1,46 trilyon dolara düştüğünde gerçekleşmişti. Ancak şunu da bilmek gerekiyor piyasalar hala 2021 yılı başında olduğundan %50 daha büyümüş durumda.

Tüccar ve teknik analist ‘Rekt Capital’, bu yıl piyasa hareketlerinin çoğunda Elon Musk ve Tesla’yı suçladı.

kripto piyasalar Kripto piyasalarda neler oluyor? Kayıp büyük!

FUD’nin en son turu, ABD’deki düzenleyici korkulardan kaynaklanmış gibi görünüyor. Son fidye yazılımı saldırıları sonucunda yasa koyucular ve politikacılar suç faaliyetlerinde sürekli kripto paraların kullanıldığını belirttikçe kripto paralar etkilenmeye devam etti.

Bitcoin, yazının kaleme alındığı sırasında günde %9 düşüşle 32,600 dolara düştü. CoinGecko’ya göre keskin satış sonrası gün içi en yüksek 36.700 dolardan neredeyse 4.000 dolar düşmesine neden oldu.


Kripto piyasa kan banyosunda

Her zamanki gibi, piyasanın geri kalanı şu anda Bitcoin’den daha fazla acı çekiyor. Ethereum, daha düşük dip seviyeleri görebilir. Anlık olarak %10 değer kaybı ile 2500 dolardan işlem görüyor. Binance Coin %13 düşüşle 350 doların altına düştü, Cardano %11 düşüşle 1,50 dolara düştü. Dogecoin 0,32 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto piyasalarda neler oluyor? Kayıp büyük!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.