1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto paraların 3 temel sorunu

Kripto paraların 3 temel sorunu

Kripto paraların 3 temel sorunu
0

Ayı piyasasında, herkes kripto paranın 3 temel sorunu hakkında konuşuyor;

Bitcoin neden düşüyor?

Piyasa ne zaman düzelecek?

 Bu kripto paranın sonu mu?

koinmedya_brave

Bunlara cevap verebilmemiz için sektörün nerede durduğuna ilişkin dürüst bir değerlendirme yapmamız gerekiyor. Kripto, artan popülaritesine rağmen hala değerini korumak için mücadele ediyor. Kripto paranın başlarda yasa dışı ürünler satın almak için kullanılması, teknolojiden uzak olan insanlar için olumsuz düşüncelere sebep oldu.

Kripto para, hala çok yeni olduğu için birçok yatırımcı günlük yaşamında kripto kullanmak için farklı yollar deniyor. Ne yazık ki, bu bilgi eksikliği, bu durumdan faydalanmak isteyen dolandırıcılara fırsat sağlıyor.

Kripto paraların en büyük sorunlarının neler olduğunu sorduk ve 3 temel sorun bulundu:

1)Başarısız projeler

2)Dolandırıcılar

3)Gelişmemiş teknoloji

Kim hayatında bir kez bile kaldırılmamıştır ki?

Kripto topluluğu, tecrübesiz ve naif kullanıcılardan yararlanan dolandırıcılarla doludur. Dahası, dolandırıcılar sadece bireysel kişilere değil, kendilerine para yatırmasıyla, ICO’ların bile kandırıldığı çok sayıda vaka olmuştur.

Blockchain teknolojisini uygulamak isteyen teknik bilgiye sahip çok hırslı CEO’lar yüzünden birçok başarısız proje ortaya çıkmıştır.

Sonuç olarak, hala yolun başında olan bir Blockchain teknolojisinden bahsediyoruz. Bu teknoloji için pratikte çok az uygulama mevcut. Dahası, birçok Blockchain girişimcisi için anlam ifade etmeyen çok özel, niş projeler bulunuyor. Bu durum da doğal olarak Blockchain’i tam olarak anlayamayan kişilerin yatırım yapma konusunda isteksiz olmasına neden oluyor.