BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Kripto Para sektörünün en çok kazananı kimler?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Kripto Para sektörünün en çok kazananı kimler?

Kripto Para sektörünün en çok kazananı kimler?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bir rapora göre popüler kripto para sektörünün devleri olan borsaların günde 3 milyon dolar kar elde ettiği açıklandı. Pazarın yeni olduğunu düşünürseniz, sadece 2009’da başlayan bir pazar için oldukça etkileyici rakamlar.

Kripto para sektörünün en çok kazananı borsalar

Borsa üzerinden kripto para satın aldığınızda, sattığınızda ve para çektiğinizde belli oranlarda komisyon kesiyorlar. Asya merkezli  borsaların en çok kazanan borsalar arasında olduğu görülüyor.

 

 

kripto para borsası-koinmedya
Kripto para borsası

Tokyo merkezli  Binance ve Hong Kong merkezli OKEx, her gün 1,7 milyar dolardan fazla işlem işlem yapıyor. Huobi, Bitfinex, Upbit ve Bithumb bu iki borsayı takip ediyor. Dünyaki günlük kripto para ticaretinin % 50’den fazlasının Asya merkezli borsalarda yapıldığı düşünüldüğünde, en kârlı borsalar olması şaşırtıcı değil.

Asya borsalarının en çok kazanan borsalar olması sadece popülerlikle açıklanamaz. Çok düşük enerji maliyetlerine sahip olmaları, mobil ödeme altyapılarının çok iyi olması ve güçlü ekonomilere sahip olması belirleyici oluyor. Bunun dışında, tokenleri  kabul edilebilir kılan çok büyük bir oyun kültürüne sahipler.

 

Bu gün başarılı olan borsaların, yarında başarılı olacaklarını söylemek mümkün değil  çünkü pazara her gün yeni borsalar giriyor. Bu da en iyi performans gösterenlerin ayakta kalacağı anlamına geliyor. Örneğin, ABD merkezli bir kriptopara borsası  olan Robinhood, sıfır ücretle çalışıyor ve en iyi borsalardan biri olmayı hedefliyor.

Yüksek volatilitenin 2018 yılında kripto para işlem hacimlerini nasıl etkileyeceğini söylemek için çok erken ; Ancak, kripto para borsalarındaki rekabetin kullanıcılara avantaj sağlayacağı kesin görünüyor.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0