1. Home
  2. Eğitim
  3. Kripto gerçek hayata girmeye başladı; İsviçre’den milat olacak açılım

Kripto gerçek hayata girmeye başladı; İsviçre’den milat olacak açılım

Kripto gerçek hayata girmeye başladı; İsviçre’den milat olacak açılım
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto endüstrisi hayatın her alanını dönüştürmeye devam ediyor. İsviçre Posta Teşkilatı çok ilgi çekici bir açılım gerçekleştiriyor. Detaylar haberimizde.

Kripto gerçek hayata girmeye başladı; İsviçre’den milat olacak açılım

Kripto endüstrisi hayatın her alanını dönüştürmeye ve kolaylaştırmaya devam ediyor. Teknolojik dönüşüme açık olan her sektör kripto ekosisteminde kendisine uygun bir alternatif bulabiliyor.

İsviçre Ulusal Posta teşkilatı bu duruma son örnek olarak karşımıza çıkıyor. Teşkilat, posta pullarını dijitalleştirme kararı aldı.

Swiss Post, İsviçre’de her yıl yaklaşık 50 yeni pul basıyor. Bu yıl 25 Kasım’da önemli bir yeniliğe imza atacaklarını duyurdular. Bu yenilik “İsviçre Pulu” tarihinde önemli bir dönüm noktası olacak.

kripto Kripto gerçek hayata girmeye başladı; İsviçre'den milat olacak açılım

Swiss Crypto Stamp, Swiss Post’un “pulların fiziksel dünyası ile dijital kripto evreni arasındaki boşluğu doldurmasını” sağlayacak. Fiziksel olarak alınacak pulun dijital kopyası ise Polygon Blockchain’de saklanacak. Swiss Post yaptığı açıklamada kripto pula ilişkin bilgiler verdi.

İlk bakışta, İsviçre Kripto pulu sıradan herhangi bir pula benziyor. Kendinden yapışkanlı, Matterhorn’u ve ayı mavi bir arka plan üzerinde gösterir ve nominal değeri 8.90 frank olan bir pul. Pulu alanlar, diğer pullar gibi posta işlemleri için kullanabilirler. Ancak gerçek kripto pul dijital olarak saklanıyor. Bu bir dijital koleksiyoncu öğesi. Her fiziksel İsviçre Kripto pulu, bir blok zincirinde saklanan dijital bir pula erişim sağlar.

Pulun fiziksel karşılığı posta işlemleri için kullanılabilecek ve dijital karşılığı olan pul ise NFT olarak Polygon Blokzincirde saklanabilecek. Swiss Post sözcüsü Cointelegraph’a yaptığı açıklamada her tasarımın bir NFT olduğunu belirtti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kripto pullar 13 farklı tasarımda gelecek ve bazılarının fiziksel karşılıkları da çok nadir bulunacak. Bazı pullar 65,000 adet kopyaya sahip olacakken bazılarının sadece 50 adet kopyası olacak bu da projeyi koleksiyonerler için çok ilgi çekici hale getiriyor.

İsviçre Kripto Pulu, 25 Kasım 2021’de 175.000 adet olarak piyasaya sürülecek. İsviçre’nin ilk kripto pulu bu tarihten itibaren seçili Swiss Post şubelerinde satışa sunulacak.

Kaynak