Loading...
btc
BTC
-0.24%
Bitcoin
66.959,92 USDT
eth
ETH
-0.28%
Ethereum
3.228,36 USDT
bch
BCH
1.97%
Bitcoin Cash
543,64 USDT
xrp
XRP
-0.13%
Ripple
0,55 USDT
ltc
LTC
-0.7%
Litecoin
85,49 USDT
bnb
BNB
-1.43%
Binance Coin
587,08 USDT
sol
SOL
-0.3%
Solana
152,70 USDT
avax
AVAX
-0.5%
Avalanche
39,14 USDT
ada
ADA
-0.26%
Cardano
0,50 USDT
dot
DOT
0.43%
Poladot
7,27 USDT
doge
DOGE
-1.1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.96%
Shiba Inu
0,00 USDT

Kripto gerçek hayata girmeye başladı; İsviçre’den milat olacak açılım

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto endüstrisi hayatın her alanını dönüştürmeye devam ediyor. İsviçre Posta Teşkilatı çok ilgi çekici bir açılım gerçekleştiriyor. Detaylar haberimizde.

Kripto gerçek hayata girmeye başladı; İsviçre’den milat olacak açılım

Kripto endüstrisi hayatın her alanını dönüştürmeye ve kolaylaştırmaya devam ediyor. Teknolojik dönüşüme açık olan her sektör kripto ekosisteminde kendisine uygun bir alternatif bulabiliyor.

İsviçre Ulusal Posta teşkilatı bu duruma son örnek olarak karşımıza çıkıyor. Teşkilat, posta pullarını dijitalleştirme kararı aldı.

Swiss Post, İsviçre’de her yıl yaklaşık 50 yeni pul basıyor. Bu yıl 25 Kasım’da önemli bir yeniliğe imza atacaklarını duyurdular. Bu yenilik “İsviçre Pulu” tarihinde önemli bir dönüm noktası olacak.

kripto Kripto gerçek hayata girmeye başladı; İsviçre'den milat olacak açılım

Swiss Crypto Stamp, Swiss Post’un “pulların fiziksel dünyası ile dijital kripto evreni arasındaki boşluğu doldurmasını” sağlayacak. Fiziksel olarak alınacak pulun dijital kopyası ise Polygon Blockchain’de saklanacak. Swiss Post yaptığı açıklamada kripto pula ilişkin bilgiler verdi.

İlk bakışta, İsviçre Kripto pulu sıradan herhangi bir pula benziyor. Kendinden yapışkanlı, Matterhorn’u ve ayı mavi bir arka plan üzerinde gösterir ve nominal değeri 8.90 frank olan bir pul. Pulu alanlar, diğer pullar gibi posta işlemleri için kullanabilirler. Ancak gerçek kripto pul dijital olarak saklanıyor. Bu bir dijital koleksiyoncu öğesi. Her fiziksel İsviçre Kripto pulu, bir blok zincirinde saklanan dijital bir pula erişim sağlar.

Pulun fiziksel karşılığı posta işlemleri için kullanılabilecek ve dijital karşılığı olan pul ise NFT olarak Polygon Blokzincirde saklanabilecek. Swiss Post sözcüsü Cointelegraph’a yaptığı açıklamada her tasarımın bir NFT olduğunu belirtti.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kripto pullar 13 farklı tasarımda gelecek ve bazılarının fiziksel karşılıkları da çok nadir bulunacak. Bazı pullar 65,000 adet kopyaya sahip olacakken bazılarının sadece 50 adet kopyası olacak bu da projeyi koleksiyonerler için çok ilgi çekici hale getiriyor.

İsviçre Kripto Pulu, 25 Kasım 2021’de 175.000 adet olarak piyasaya sürülecek. İsviçre’nin ilk kripto pulu bu tarihten itibaren seçili Swiss Post şubelerinde satışa sunulacak.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.