1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Karısından Kurtulmak İçin Kiralık Katile Astronomik BTC Ödemesi Yaptı

Karısından Kurtulmak İçin Kiralık Katile Astronomik BTC Ödemesi Yaptı

Karısından Kurtulmak İçin Kiralık Katile Astronomik BTC Ödemesi Yaptı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Doctor Ronald Craig Ilg, eski bir meslektaşını dövmeleri ve karısını kaçırmaları için tetikçilere BTC olarak 60 bin dolar ödediği için hayatının sekiz yılını bir hapishane hücresinde geçirecek.

BTC ile Katil Kiraladı

Washington, Spokane’den 55 yaşındaki eski bir neonatolog olan doktor Ronald Craig Ilg, eski bir meslektaşını ciddi bir şekilde dövmeleri için Dark Web’deki birden fazla tetikçiye 60.000 dolar değerinde BTC aktardığını itiraf etti. Bunun dışında katillere, boşanma davasını düşürmesi için ayrı yaşadığı karısını kaçırmalarını ve ona eroin enjekte etmelerini emretti. Ilg şimdi beş ila sekiz yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. ABD makamları kesin cezayı Kasım 2022’de açıklayacak.

BTC

Ronald Ilg, eski meslektaşlarından birine ciddi zararlar vermeye istekliydi. 2021’de, Dark Web’de çok sayıda katille temasa geçerek kurbanın ellerini yaralamaları ve hatta kırmaları konusunda ısrar etti. Kimliğini gizlemek için “Scar215” takma adını ve “Mufassa$$” şifresini kullandı. İlk olarak Ilg, suçlulara 2.000 dolar değerinde BTC aktardı ve onlara kurbanın resmini ve adresini verdi. Ayrıca dayak atıldıktan sonra kanıt getirilmesinde ısrar etti ve gelecekte başka bir görevin olacağına dair de güvence verdi. Ilg “Bunun olduğuna dair kanıt görmek istiyorum. Bu iyi giderse, tamamen farklı hedeflere sahip tamamen farklı bir hedef için daha karmaşık bir işim var” dedi.

Bir sonraki suçunun konusu, kendisine karşı boşanma davası açmış olan ayrı yaşadığı karısıydı. Onu kaçırıp eroin enjekte edebilmeleri için Dark Web’in suçlularına yaklaşık 60.000 dolar BTC ödedi.

FBI Suçları Önledi

Şans eseri kurbanlar için, Federal Soruşturma Bürosu (FBI) planı tespit etti ve eski doktorun tetikçilerle olan mesajlarının kopyalarını aldı. Ajansla gönüllü bir görüşme sırasında, intihar etmek istediğini iddia etti. Bir FBI yetklisi şöyle dedi:

“Bu dava, şiddet içeren suçluların suç gündemlerini ilerletmek için siber alanı ve kripto para birimini nasıl kullandığını gösteriyor. Bay Ilg, bu davada iki kurbanı hedef almak için birden fazla dark web tetikçisi talep etti ve ödeme yaptı. Bay Ilg ayrıca, tetikçiler bu ilk iki kurbana zarar verme planını uygularlarsa başka kurbanları da hedef almak istedi.”

FBI’ın üst düzey ajanı Michael Heiler, örgütün bu tür suçları aramaya devam edeceğine ve çok geç olmadan onları önlemeye çalışacağına dair güvence verdi. Adalet Bakanlığı, Ronald Ilg’in cezasını 8 Kasım’da açıklayacak. 60 ila 96 ay hapis yatabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: