1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İşte ünlü analistin Bitcoin için kötü senaryosu!

İşte ünlü analistin Bitcoin için kötü senaryosu!

İşte ünlü analistin Bitcoin için kötü senaryosu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin’de düşüş devam ediyor. Ünlü analist düşüşün devam etmesi durumundaki kötü senaryoyu açıkladı. Detaylar haberimizde.

İşte ünlü analistin Bitcoin için kötü senaryosu!

Bitcoin dün yaşadığı düşüşün etkilerini üzerinden atmaya çalışıyor. Birçok analistin Bitcoin’in bunu başaracağına dair analizler paylaşsa da düşüşün devam etmesi durumunda ortaya çıkacak kötü senaryoyu tartışanlar da var.

Ünlü kripto analisti Capo da bunlardan biri. Capo, BTC’nin kritik bir seviyeyi toparlayamadığı sürece ayı durumunun geçerli kalacağını söylüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Ünlü analist, 154.200 Twitter takipçisine Bitcoin’in mevcut piyasa yapısının, BTC’nin %50’lik keskin bir düzeltmeyi başlatmadan önce 60.000 doların üzerine çıktığı Nisan ayındaki fiyat hareketine benzediğini söyledi.

bitcoin İşte ünlü analistin Bitcoin için kötü senaryosu!

“64.000 dolarlık zirveye çok benziyor.”

Geçen ayın sonlarında, Bitcoin 50.000 dolara yakın işlem görürken Capo, önde gelen kripto para birimini 37.000 dolara kadar indirebilecek dik bir düzeltme öngördüğünü açıklamıştı.

“Düşük zaman dilimli yükseliş piyasası yapısı bozuldu. 37.000-40.000 ABD dolarına düşmesi durumunda uzun vadede çok iyi bir satın alma fırsatı olacaktır.”

Bitcoin şu anda 45.000 doların biraz üzerinde işlem görürken, kripto stratejisti BTC’nin önemli bir destek seviyesini kurtarmadığı sürece düşüş trendinin bir sonraki ayağını ateşleyebileceğine inanıyor.

bitcoin İşte ünlü analistin Bitcoin için kötü senaryosu!

“Şimdi, üst mavi çizginin altına geri dönerse, düşüş senaryosu hala geçerli olacaktır. Fonlar bana bunun bir sapma olacağını düşündürüyor.”

Capo’nun grafiğine göre, Bitcoin için bir yükseliş senaryosu, 50.000 dolarlık direncin üzerine bir hareketi ve onu desteğe çevirmeyi içeriyor. Bununla birlikte, Bitcoin 46.000 dolardan desteğin altına kararlı düşerse ve direnç olarak yeniden test ederse, önde gelen kripto para birimi 37.000 dolara kadar düşebilir.

bitcoin İşte ünlü analistin Bitcoin için kötü senaryosu!

Lider kripto para birimi Coinmarketcap verilerine göre bir gün içerisinde %15 değer kaybetti. Toplam piyasa değeri ise 100 milyar doların üzerinde düştü.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.