İşte kripto piyasasındaki düşüşün arkasındaki neden!

kripto piyasası
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kirpto para piyasaları haftaya düşüşle başladı. Piyasaların yaşadığı kaybın arkasından yine bilindik bir neden yatıyor. Detaylar haberimide.

İşte kripto piyasasındaki düşüşün arkasındaki neden

Kripto piyasası haftaya düşüşle başladı. Lider kirpto para birimi Bitcoin yazım anında 33,000 dolardan işlem görürken %7 değer kaybı yaşadı. Bitcoin’deki haftalık kayıp oranı ise %17.

kripto piyasası İşte kripto piyasasındaki düşüşün arkasındaki neden!

Ethereum’da da görüntü benzerlik gösteriyor. Ethereum 2,000 doların biraz üzerinde ve günlük kayıp oranı %8 seviyelerinde. Ethereum’daki haftalık değer kaybı ise %20’nin biraz üzerinde. Piyasa değerine göre ilk 10’da yer alan kripto para birimleri haftaya %5 ile %10 arasında değer kaybı ile başladı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Piyasada yaşanan bu kaybın arkasındaki rüzgarın Çin’den gelen baskılar olduğu değerlendiriliyor. Son dönemlerde Bitcoin madencilik faaliyetlerini askıya alması yönünde alınan kararların ardından bugün de Çin’in en büyük bankalarından biri olan Çin Ziraat Bankası’ndan bir açıklama geldi.

Dünyanın en büyük üçüncü bankası olan Çin Ziraat Bankası’nın kripto para birimleriyle işlem yapan müşterilerin işlemlerini engelleyeceğini ve hesaplarını kapatacağını açıklaması piyasada sert bir rüzgar estirdi.

Banka, kripto işlemleri tespit edilir edilmez hesapların hemen askıya alınacağını duyurdu. Müşteri ilişkilerinin hemen sonlandırılacağını da ekledi. Alınan kararlar Çin’de daha önce yapılan açıklamalar ile uyumluluk gösteriyor. Yetkililer 2017’den beri yürürlükte olan kripto para birimi üzerindeki kısıtlamaları yinelediğinden, ülke son haftalarda Bitcoin boğaları için baş ağrısı kaynağı haline geldi.

Bu baskılarından Bitcoin ve diğer kripto paralar için umutlu olanlarda var. Birçok kişi fiyat baskısının aşırı tepki olduğunu ve nihayetinde Bitcoin’in Çin bağımlılığından uzaklaşmasından fayda sağlayacağını savunuyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte kripto piyasasındaki düşüşün arkasındaki neden!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.