İsrail basını Bitcoin ve kripto paraları güvenlik sorunu olarak sunuyor

israil bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsrail basını son günlerde Bitcoin ve kripto paralara yönelik anti-propaganda yapıyor. İsrail basını iddialarını güvenlik politikaları ile ilişkilendiriyor.


İsrail basını Bitcoin ve kripto paraları güvenlik sorunu olarak sunuyor

İsrail’de güvenlik sorunlarını bahane olarak kullanan Netanyahu yönetimi, 12 yıl boyunca mazlum Filistin Halkına karşı saldırganca politikalar uyguladı. 12 yılın ardından İsrail’in muhafazakar partisi Likud ve Netanyahu iktidarı kaybetti. Karşı blok, seçimlerin ardından yönetimi ele aldı.

Seçimlerin hemen öncesinde Likud Parti yönetimindeki İsrail ordusunun Gazze hattına yönettiği saldırılar, İsrail’in güvenlik kaygısından ziyade seçimlere yönelik bir hamle olarak görüldü. Sadece Likud Parti seçimi kazansın diye onlarca bebek ve çocuk acımasız bombardıman altında hayatlarını kaybetti.

Yeni gelen yönetimin de görevlendirmenin hemen ardından Gazze’ye saldırı düzenlemesi, Filistin ve bölge barışı için umutlarımızın düşmesine neden oluyor.

Son günlerde İsrail Basını Bitcoin ve kripto paralar hakkında ciddi bir anti-propaganda yürütüyor. Kripto paralar üzerinden Hamas ve Boko Haram gibi örgütlerin fon topladıklarını iddia ediyor.

İddialara göre Hamas QR kodu teknolojisi üzerinden dünya geneli Bitcoin ve kripto paralar üzerinden yardım topluyor. İsrail merkezli Haaretz’in son günlerde bu konuda bir gündem oluşturmaya çalıştığı dikkat çekti.

Lütfen Bkz: El Salvador’un Bitcoin hamlesinin makro ekonomik getirileri

Geçtiğimiz günlerde ABD’de etkili olan siber saldırılarda ABD’nin doğu yakasında faaliyetlerini gösteren Colonial Pipeline enerji şirketi olumsuz etkilenmişti. Şirket faaliyetlerine bir süreliğine ara vermek zorunda kaldı. Bu nedenle yer yer ABD’de ciddi enerji kısıtları yaşandı.


Colonial Pipeline’in bilgisayar sistemine sızan hackerlar, şirketin sistemlerini işlemez hale getirdi. Sistemi tekrardan çalışır hale getirmek isteyen hackerlar, şirketten 2 milyon doların üstünde Bitcoin talep ettiler. FBI’ın siber suçlarla sorumlu ofisi fidye olarak verilen Bitcoin’lerin izini sürerek Bitcoin’leri kurtarabildi.

Yani Haaretz’in iddiaları doğru bile olsa Bitcoin üzerinden yapılan yardımlar takip edilebilir ve engellenebilir. Yani Bitcoin hakkındaki iddialar sadece propaganda dan ibaret kalıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İsrail basını Bitcoin ve kripto paraları güvenlik sorunu olarak sunuyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.