okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

İspanya Merkez Bankası’ndan önemli kripto para çalışması!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İspanya Merkez Bankası Banco de Espana kripto paralar konusunda önemli bir çalışma yapacak. Detaylar haberimizde.

İspanya Merkez Bankası’ndan önemli kripto para çalışması!

Kripto paralar ve gelecekleri hakkında merkez bankalarından birçok açıklama duyuyoruz. Hemen her ülkenin merkez bankasının kripto ekosistemine bir yaklaşımı var. Bu yaklaşımların büyük bir çoğunluğu eleştirel. Yatırımcıları sürekli kripto paralara karşı uyaran merkez bankaları dijital kullanımın artmasıyla birlikte merkez bankası resmi para birimlerini piyasaya sürmeye başladı.

kripto para

İspanya Merkez Bankası Banco de Espana, bugüne kadar kriopto paralar konusunda sessizdi. Ancak El País’in bir raporuna göre Banco de Espana, kripto para işlemi yapan finans kuruluşlarından birtakım bilgiler talep etti. Bu talep sanılanın aksine bir yasaklama ya da regülasyon için değil. Merkez Bankası dijitalleşmenin finansal piyasalar üzerindeki etkisini incelemek istiyor.

İlgili: Kripto para regülasyonları nedir?

Merkez bankası, ticari bankaları dijital varlık hizmet sağlayıcılarıyla olan bağlarını, kripto para birimleri konusunda maruz kalabilecekleri diğer riskleri açıklamaya çağırıyor. Banco de Espana ayrıca önümüzdeki üç yıl içerisinde müşterilerine kripto para hizmeti sağlamayı planyan bankaların da projelerini detaylandırarak raporlamasını istiyor.

İspanya’nın önde gelen bankaları müşterilerinin yoğun talepleri sonucu kripto para hizmeti sağlamaya başlamıştı. Ülkenin en büyük bankası Banco santander, kripto para borsasında işlem gören bir fon için çalıştığını açıklamıştı. İspanya’nın ünlü finans kuruluşları BBVA ve CaixaBank’ta kripto para hizmetleri üzerinde çalışıyor. Bu gelişmeler İspanya Merkez Bankası’nı harekete geçirmiş gözüküyor.

Kripto paralara yatırımcılardan ilgi görmeye devam ettikçe büyük finans kuruluşları da kapılarını kripto paralara açmaya devam ediyor. 3 trilyon dolarlık büyük bir hacim içerisinde Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin toplam değeri birçok finans kuruluşun toplam değerini aşmış durumda.

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.