1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. İngiltere Premier Lig ekibi performans primlerini Bitcoin olarak alacak!

İngiltere Premier Lig ekibi performans primlerini Bitcoin olarak alacak!

İngiltere Premier Lig ekibi performans primlerini Bitcoin olarak alacak!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü futbol kulubü yaptığı sponsorluk anlaşmasına göre performansa dayalı primlerini Bitcoin olarak alacak. Detaylar haberimizde.

İngiltere Premier Lig ekibi performans primlerini Bitcoin olarak alacak

İngiltere Premier ekiplerinde Southhampton futbol takımı Sportsbet ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre performans primleri Bitcoin ile ödenecek.

İngiltere Premier Ligi’nde 13. sırada yer alan Southampton Futbol Kulübü, kısa süre önce kulübe Bitcoin olarak belirli performansa dayalı bonusların ödenmesi seçeneği içeren yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma ayrıca kulübün Coingaming Group ile Ana Kulüp sponsoru olarak ortaklığını üç yıl daha uzatıyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yeni sponsorluk anlaşması ile Coingaming Group’un markası Sportbet.io, kulübün forma sponsoru olmaya devam edecek. Kulübün 2018 yılından beri sponsoru olan Sportsbet.io, Southhampton kulübüne sponsorluk anlaşması gereği garanti para ödemesinin yanı sıra performans primi ve telif hakları için ödemeler yapıyor. Yeni yapılan anlaşma ile performans pirimleri kulübe Bitcoin ile ödenecek. Kulüp, 8 Nisan’da yaptığı açıklama da sponsorluk anlaşmasına Bitcoin bonuslarını dahil etme kararının arkasındaki mantığı açıkladı.

“Bitcoin konusu, kulübe yeni avantajlardan yaralanma fırsatı verebilir. Hızlı büyüyen para birimi gelecekte kulübe önemli katkılar sağlayabilir.”

Kulübün açıklamalarına göre Southampton, bu sezonunun sonunda Bitcoin ile ödeme alma seçeneğini hayata geçirebilir. Bitcoin’in artan popülaritesi spor kulüplerinin de dikkati çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ünlü Amerikan Beyzbol takımı Oakland Athletics sezonluk localarını Bitcoin ile satışa çıkaracağını duyurmuştu.

Kulüp yöneticisi David Thomas, Sportbet.io’nun önceki sözleşme şartlarını iyileştirerek içinde bulunduğumuz dönemde ortaklıklarına daha öncekilerden farklı yaklaşmadığını belirterek memnuniyetini dile getirdi. Yapılan anlaşma ile Ünlü futbol kulübü İngiltere’de spor kulüpleri içerisinde Bitcoin’e kapılarını açan ilk kulüplerden biri oldu.

Değerli takipçilerimiz ve okurlarımız sizleri sıcak gündemleri yakından takip etmeniz için Instagram, Twitter ve Facebook sayfamıza davet ediyoruz.

İnstagram: https://www.instagram.com/koin_medya/

Facebook: https://www.facebook.com/koinmedya

Telegram: https://t.me/coinsignal5

Twitter: https://twitter.com/koinmedya_

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.