İngiltere Premier Lig ekibi performans primlerini Bitcoin olarak alacak!

final maçı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü futbol kulubü yaptığı sponsorluk anlaşmasına göre performansa dayalı primlerini Bitcoin olarak alacak. Detaylar haberimizde.

İngiltere Premier Lig ekibi performans primlerini Bitcoin olarak alacak

İngiltere Premier ekiplerinde Southhampton futbol takımı Sportsbet ile bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre performans primleri Bitcoin ile ödenecek.

İngiltere Premier Ligi’nde 13. sırada yer alan Southampton Futbol Kulübü, kısa süre önce kulübe Bitcoin olarak belirli performansa dayalı bonusların ödenmesi seçeneği içeren yeni bir sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma ayrıca kulübün Coingaming Group ile Ana Kulüp sponsoru olarak ortaklığını üç yıl daha uzatıyor.

Bkz: Bitcoin, Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Yeni sponsorluk anlaşması ile Coingaming Group’un markası Sportbet.io, kulübün forma sponsoru olmaya devam edecek. Kulübün 2018 yılından beri sponsoru olan Sportsbet.io, Southhampton kulübüne sponsorluk anlaşması gereği garanti para ödemesinin yanı sıra performans primi ve telif hakları için ödemeler yapıyor. Yeni yapılan anlaşma ile performans pirimleri kulübe Bitcoin ile ödenecek. Kulüp, 8 Nisan’da yaptığı açıklama da sponsorluk anlaşmasına Bitcoin bonuslarını dahil etme kararının arkasındaki mantığı açıkladı.

“Bitcoin konusu, kulübe yeni avantajlardan yaralanma fırsatı verebilir. Hızlı büyüyen para birimi gelecekte kulübe önemli katkılar sağlayabilir.”

Kulübün açıklamalarına göre Southampton, bu sezonunun sonunda Bitcoin ile ödeme alma seçeneğini hayata geçirebilir. Bitcoin’in artan popülaritesi spor kulüplerinin de dikkati çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Ünlü Amerikan Beyzbol takımı Oakland Athletics sezonluk localarını Bitcoin ile satışa çıkaracağını duyurmuştu.

Kulüp yöneticisi David Thomas, Sportbet.io’nun önceki sözleşme şartlarını iyileştirerek içinde bulunduğumuz dönemde ortaklıklarına daha öncekilerden farklı yaklaşmadığını belirterek memnuniyetini dile getirdi. Yapılan anlaşma ile Ünlü futbol kulübü İngiltere’de spor kulüpleri içerisinde Bitcoin’e kapılarını açan ilk kulüplerden biri oldu.


Değerli takipçilerimiz ve okurlarımız sizleri sıcak gündemleri yakından takip etmeniz için Instagram, Twitter ve Facebook sayfamıza davet ediyoruz.

İnstagram: https://www.instagram.com/koin_medya/

Facebook: https://www.facebook.com/koinmedya

Telegram: https://t.me/coinsignal5

Twitter: https://twitter.com/koinmedya_

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İngiltere Premier Lig ekibi performans primlerini Bitcoin olarak alacak!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.