1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. İngiltere Merkez Bankası’ndan şaşırtan kripto çıkışı!

İngiltere Merkez Bankası’ndan şaşırtan kripto çıkışı!

İngiltere Merkez Bankası’ndan şaşırtan kripto çıkışı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere Merkez Bankası, Bank of England (BOE), yılda iki kez yayınladığı finansal durum raporunun ikincisini yayınladı. Raporda kripto paralara da değindi. Detaylar haberimizde.

İngiltere Merkez Bankası’ndan şaşırtan kripto çıkışı

İngiltere Merkez Bankası Bank of England (BoE), yıl içerisinde iki defa finansal istikrar raporu yayınlıyor. Bu yıl yayınlanan ikinci raporda, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar ile ilgili açıklamalara yer verildi.

Bank Of England, kripto paraların spekülatif varlıklar olduğunu teyit etti. Ancak banka Bitcoin ve kripto paraları finansal sistem için bir tehlike olarak görmediğini belirtti.

Rapor, kripto varlıkların çoğunluğunun perakende yatırımcılar tarafından tutulduğunu, ancak sistematik olarak daha önemli olduğu düşünülen kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladığını, bunun hala nispeten küçük bir ölçekte olduğunu söylüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bankaların ve diğer ödeme kanallarının da kripto para birimlerine olan ilgilerinin artmaya başladığı ifade edildi. BOE Başkanı Andrew Bailey, yatırımcıların kripto para birimlerine karşı çok temkinli olmaları gerektiğini ve bu tür varlıklara yatırım yaparlarsa, “gerçek bir değeri olmadığı” göz önüne alındığında tüm paralarını kaybedebilecekleri uyarısında bulundu. Bailey, kritpo para birimlerinin henüz finansal sistem için tehlike arz edecek kadar büyümediğini de söyledi.

Kurumsal bir bakış açısından, kanıtlar resmin büyük bir parçası olduğunu göstermiyor, ancak bizim yaptığımız gibi çok dikkatli bir şekilde izlememiz gerekiyor, çünkü bu hızla değişen bir manzara.” 

BOE başkan yardımcısı Jon Cunliffe’de Başkan Bailey ile aynı görüşte olduğunu ve kripto paraları dikkatle izlediklerini belirtti. Cunliffe’de kripto paralar için harekete geçmeleri gereken zamanın gelmediğini düşünüyor.

Kaynak