Loading...
btc
BTC
-1.38%
Bitcoin
63.979,49 USDT
eth
ETH
-0.14%
Ethereum
3.508,03 USDT
bch
BCH
0.24%
Bitcoin Cash
390,76 USDT
xrp
XRP
-0.09%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.92%
Litecoin
73,26 USDT
bnb
BNB
-0.42%
Binance Coin
585,22 USDT
sol
SOL
-0.94%
Solana
132,30 USDT
avax
AVAX
0.96%
Avalanche
27,84 USDT
ada
ADA
0.54%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
0.47%
Poladot
5,67 USDT
doge
DOGE
-0.03%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.23%
Shiba Inu
0,00 USDT

İngiltere Merkez Bankası’ndan şaşırtan kripto çıkışı!

İngiltere Merkez bankası dijital para birimi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

İngiltere Merkez Bankası, Bank of England (BOE), yılda iki kez yayınladığı finansal durum raporunun ikincisini yayınladı. Raporda kripto paralara da değindi. Detaylar haberimizde.

İngiltere Merkez Bankası’ndan şaşırtan kripto çıkışı

İngiltere Merkez Bankası Bank of England (BoE), yıl içerisinde iki defa finansal istikrar raporu yayınlıyor. Bu yıl yayınlanan ikinci raporda, Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar ile ilgili açıklamalara yer verildi.

Bank Of England, kripto paraların spekülatif varlıklar olduğunu teyit etti. Ancak banka Bitcoin ve kripto paraları finansal sistem için bir tehlike olarak görmediğini belirtti.

Rapor, kripto varlıkların çoğunluğunun perakende yatırımcılar tarafından tutulduğunu, ancak sistematik olarak daha önemli olduğu düşünülen kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladığını, bunun hala nispeten küçük bir ölçekte olduğunu söylüyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bankaların ve diğer ödeme kanallarının da kripto para birimlerine olan ilgilerinin artmaya başladığı ifade edildi. BOE Başkanı Andrew Bailey, yatırımcıların kripto para birimlerine karşı çok temkinli olmaları gerektiğini ve bu tür varlıklara yatırım yaparlarsa, “gerçek bir değeri olmadığı” göz önüne alındığında tüm paralarını kaybedebilecekleri uyarısında bulundu. Bailey, kritpo para birimlerinin henüz finansal sistem için tehlike arz edecek kadar büyümediğini de söyledi.

Kurumsal bir bakış açısından, kanıtlar resmin büyük bir parçası olduğunu göstermiyor, ancak bizim yaptığımız gibi çok dikkatli bir şekilde izlememiz gerekiyor, çünkü bu hızla değişen bir manzara.” 

BOE başkan yardımcısı Jon Cunliffe’de Başkan Bailey ile aynı görüşte olduğunu ve kripto paraları dikkatle izlediklerini belirtti. Cunliffe’de kripto paralar için harekete geçmeleri gereken zamanın gelmediğini düşünüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.