1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Haftanın ikinci asparagas haberi Apple kaynaklı! 2.5 milyar dolarlık Bitcoin aldı mı?

Haftanın ikinci asparagas haberi Apple kaynaklı! 2.5 milyar dolarlık Bitcoin aldı mı?

Haftanın ikinci asparagas haberi Apple kaynaklı! 2.5 milyar dolarlık Bitcoin aldı mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasaları oldukça canlı ve canlı olduğu kadar oldukça da kirli bir piyasa. Haber akışkanlığı o kadar fazla ki kaynak kontrolünü iki kez yapmak gerekiyor.


Apple 2.5 milyar dolarlık Bitcoin aldı mı?

Haftanın ilk asparagas haberi İsrail devletine ait fonların 2 milyar doları aşkın Bitcoin yatırımında bulunması haberi idi. Öyle ki haber İsrail Yatırım Fonu Grubu (IIFG) adına hazırlanmış ve İbranice yazılmış bir tweet kamuoyuna duyuruldu. Haberi Çin’in İsrail Konsolosluğunun da paylaşmasının ardından haber gerçek zannedildi. Ancak haberin sahte ve üretilmiş bir haber olduğu sonradan ortaya çıktı.

İkinci asparagas haber ise Apple’ın 2.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığı haberiydi. Haber o kadar yankı uyardı ki CoinMarketCap kendi bloğunda konuyla ilgili bir makale kaleme almak zorunda kaldı.

Dünyanın en değerli markalarından biri olan Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın almasının ardından Apple’ın da Bitcoin alabileceği haberi pek normal karşılanabilir. Yine de böyle bir haberin ancak Apple’ın resmi twitter adresinden veya başka resmi hesaplardan duyurulması ile inandırıcılığı olabilir.

Lütfen Bkz: SEC, Bitcoin ETF’leri kabul etmeye dursun piyasa çözümü buluyor: Dev Grayscale açılımı!

Apple üst düzey yöneticileri, böyle bir haberin yayılmasının ardından açıklama yapmak zorunda kaldı. Apple’ın ciddi bir marka değerlerinin olduğunu ve bu değere zarar verecek adımlar atmayacaklarını açıkladılar.

Tesla’nın Bitcoin satın alması haberine geri dönelim. Yapılan araştırmalarda Tesla’nın resmi olarak Bitcoin satın aldığını duyurmasından en az 2 hafta önce Bitcoin satın aldığı tahmin ediliyor. Yani olur da bir gün Apple’ın Bitcoin aldığını duyarsak muhtemele günler öncesinde Bitcoin satın almış ancak yeni piyasaya duyurduğunu kabul etmemiz gerekecek.

Sonuç olarak her gün yeni bir firma ya da ünlü bir sima Bitcoin satın aldığını açıklıyor.

Kaynak