okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
1.09%
Bitcoin
69.300,36 USDT
eth
ETH
0.49%
Ethereum
3.746,45 USDT
bch
BCH
-0.38%
Bitcoin Cash
492,98 USDT
xrp
XRP
1.05%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.18%
Litecoin
84,84 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
602,17 USDT
sol
SOL
0.25%
Solana
168,11 USDT
avax
AVAX
0.69%
Avalanche
38,27 USDT
ada
ADA
0.4%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.35%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
3.86%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.75%
Shiba Inu
0,00 USDT

ING Bank’tan muhteşem kripto para açılımı! Sizce hangi kripto para?

ing bank defi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Almanya merkezli dev banka, ING Bank, kripto para piyasalarına açılıyor. Ülkemizde de şubeleri bunan dev banka, gönlünü kripto para piyasalarından hangi aktöre kaptırdı?


ING Bank’tan muhteşem kripto para açılımı! Sizce hangi kripto para?

Kripto para piyasaları artık 3 trilyon dolarlık bir piyasa haline geldi. 2019 yılı verilerine göre Almanya’nın milli geliri 3.78 trilyon dolar büyüklüğünde.

Kripto para piyasalarının ardındaki teknoloji olan blockchain teknolojisi finans dünyasında önemli değişimler ve dönüşlere neden oluyor. DeFi (merkezsiz finans) platformları, Avusturalyalı ünlü iktisatçı Schumpeter’in yaratıcı yıkım tabirini için mükemmel bir örnek sunuyor. DeFi’ler geleneksel finans dünyasını yıkıp yerine yeni nesil finans dünyasını inşa etmeye aday.

Kaderin cilvesi olsa gerek! Alman kökenli iktisatçının yaklaşık 100 yıl önce dillendirdiği yaratıcı yıkım tabirini yine Alman kökenli banka ING Bank önceden sezmiş ve DeFi’lere yatırım yapmaya şimdiden karar vermiş. Bir nevi katili ile evlenmiş diyebiliriz.

Singapur’da düzenlene Fintech Festivalinde ING Bank sorumlusu Annerie Vreugdenhil, bankasının DeFi planını açıkladı. Vreugdenhil, taraflar arası fon aktarımı için DeFi tarzı oluşumlarla ilgilendiklerini ifade etti. Vreugdenhil, Bitcoin ile değil ama DeFi teknolojisi ile ilgilendiklerini belirterek borçlanma ve fon transferinde bu yeni teknolojinin kullanılabileceğini belirtti.

DeFi’ler akıllı sözleşmeler sayesinde birçok bankacılık işlemini herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan yerine getirebiliyor. DeFi dünyasında banka şubelerine, sıra beklemeye ve ATM’lere ihtiyacınız yok. Bu nedenle DeFi’ler finans dünyasındaki sabit maliyetleri ciddi oranda azaltıyor.

2020 yılının Haziran ayından itibaren görünür olmaya başlayan DeFi platformlarının mevduat büyüklüğü 100 milyar doları aştı. Henüz kurumsal firmalar DeFi teknolojisini kullanmadan 100 milyar doları aşkın mevduat büyüklüğüne ulaşıldı. Siz bir de kurumsal firmaların DeFi’leri kullanmaya başladığı zaman görün!

ethereum defi

Kaynak

İlgili!

DeFi nedir? DeFi – Merkezsiz Finans projelerinin önemi nelerdir?

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.