IBM’den NFT açılımı: Bu diğerlerinden çok farklı!

IBM NFT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü teknojoji şirketi IBM, IPwe ile patentlerin NFT’lere dönüştürülmesi için çalışmaya başlıyor. Detaylar haberimizde.

IBM’den NFT açılımı: Bu diğerlerinden çok farklı!

IBM, patent firması IPwe ile yaptığı iş birliği ile kurumsal patenteri NFT’lere dönüştürmek için Blockchain teknolojisini kullanacağını duyurdu. NFT’ye dönüştürülmüş patent haklarının 2021 yılının dördüncü çeyreğinde hayat geçmesi planlanıyor.

IBM ile eş zamanlı olarak IPwe’de anlaşma hakkında açıklama yaptı. IPwe CEO’su Erich Spangenberg, fikri mülkiyetlerin tokenleştirilmesinin patentlerin kolayca satılmasına, takas edilmesine, ticarileştirilmesine veya başka bir şekilde para kazanılmasına yardımcı olacağını ifade etti. Yapılan açıklamada kurumsal patentlerin NFT’lere dönüştürülmesinin bu fikri mülkiyet haklarının pazara ulaşmasını kolaylaştıracağı da belirtildi.

“Patentleri temsil etmek için NFT’lerin kullanılması fikri mülkiyet ile etkileşim için tamamen yeni yollar yaratmaya yardımcı olacak.”

Patentlerin yönetilmesi, değerlendirilmesi ve işlem görmesi geleneksel olarak zor bir konu olarak değerlendiriliyor. NFT’lerin bu sisteme dahil olması bu zorluğun aşılması için önemli bir adım olarak görülüyor.

Bkz: NFT, NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

Spangenberg, patentlerin NFT’lere dönüştürülmesinin yalnızca önemli fikri mülkiyetlere sahip büyük işletmelere fayda sağlamayacağını, aynı zamanda küçük ve orta ölçekli işletmeler ve hatta bireysel patent sahipleri için de büyük avantajlar getireceğini söyledi.

NFT’lerin IBM Cloud ve IBM’in blok zinciri tarafından desteklenen IPwe platformunda depolanması ve paylaşılması planlanıyor.

IBM Küresel ve Stratejik Ortaklıklar Genel Müdürü Jason Kelley’de IBM’in fikri mülkiyette ve iş dünyasında yapay zeka uygulamarı ile blok zincir teknolojisinde uzun süredir lider konumda olduğunu ifade etti. Kelley aynı zamanda IPwe ile iş birlikleri için şu değerlendirmelerde bulundu:

“IPwe ile yaptığımız çalışma tüm endüstrileri dönüştürme potansiyeline sahip blok zinciri yetenekleri ve dijital varlıklar tarafından desteklenen sonuçları elde etmek için önde gelen yenilikçilerle yaptığımız ortaklıklardan biri.”

IBM ile IPwe üç yıldır çeşitli konularda ortaklıklar yapıyor. Daha önce IBM’in blockchain teknolojisini IPwe platformuna uyarlamak için iki firma birlikte çalışmıştı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
IBM’den NFT açılımı: Bu diğerlerinden çok farklı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.