HODL’u boşverin, devir Bitcoin borç verme devri

HODL'u boşverin, devir Bitcoin borç verme devri
HODL'u boşverin, devir Bitcoin borç verme devri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin borç verme kavramı da nereden çıktı derseniz, kriptonun geçen yıllardaki evrimine tekrar bakın. Bir finansal varlık olarak Bitcoin, popülaritesini son bir kaç yılda etkili bir şekilde arttırdı.


Bitcoin borç verme devri mi geliyor?

Benimsenme giderek büyümeye devam ederken, fiat paraya dönüşüm ve ulaşım kolaylaşırken, Bitcoin kullanıcı bazı önemli derecede büyüdü ve çeşitlendi. Geçen yılda kurumsal yatırımcının ilgisi gittikçe arttı. Hodl kültürü topluluk içinde baskın olarak kalsa da, kullanıcılar bugün kriptonun pasif bir kazanç kapısı olarak da kullanılıp kullanılamayacağını merak ediyor.

Bakınız: Türkiye’den Çin’e uzanan dev kripto para operasyonu!

Popüler Bitcoin savunucusu Andreas Antonopoulos, kısa süre önceki bir tartışma programında BTC’nin bir pasif gelir kapısı olma ihtimalinin kullanıcılar için mümkün olup olmadığı hakkında konuştu. Antonopoulos ayrıca Bitcoin borç verme durumunda getireceği risklerden de bahsetti. O’na göre, topluluk içinde hodling daima popüler oldu ve market güçleri daima fiyat değerine odaklandı. Fakat bu değer gerçekten garanti edilemez. Kripto varlıklarını, coinleri bir başkasına teslim etmek zorunda kalmadan pasif gelir olarak kullanma konusunda da şunları söyledi:

“Coinlerinizi bir başkasına vermek zorunda kalmayacağınız bir diğer seçenek, desentralize finans kontratları yapmak. Yapabileceğiniz, Bitcoin’lerinizi Ether’e ya da doğrudan bir stabil coin olan Dai’ye çevirmek. Ve Bitcoin borç verme işlemini Dai ile yaparak kar elde edebilirsiniz.”

Ancak Antonopoulos, bu tür bir senaryoda kullanıcıların üstlenmek zorunda kalacakları belirli bir risk seviyesi olduğunu da söyledi. Bitcoin’den Ethereum bazlı bir platforma geçmenin, güvenlik sorunları getireceğini söyleyen Antonopoulos, bu iki platformun, güvenlik açısından aynı olmadığını vurguladı. Antonopoulos ayrıca şunları da söyledi:

“Ethereum temelli bir platform, problem olabilir. Buglar olabilir. Konsensus algoritmaları yetersiz olabilir. Gaz fiyatında artış yaşayabilirsiniz. Tüm bunlar yatırım yaptığınız sermayenin tamamını ya da bir kısmını kaybetmenize neden olabilir.”

Ancak Ethereum’un DeFi ekosistemi, bu sistem içindeki kazanma mekanizmalarıyla, son yıllarda borç verme konusunda oldukça aktif bir alan olma yolunda ilerliyor. Dai Savings Rate (DSR) ile Dai sahipleri coinlerini sözleşmelere bağlayarak pasif gelir elde edebilir.

Ne dersiniz? Yakın zamanda sorunlar çözüldüğünde, Bitcoin borç verme hiç de uzak bir ihtimalmiş gibi görünmüyor değil mi?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
HODL’u boşverin, devir Bitcoin borç verme devri
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.