Hindistan’dan U dönüşü!

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kapsamlı kripto yasağı getireceği söylentilerinden sonra Hindistan’dan yatırımcıları heyecanlandıran bir adım geldi. Detaylar haberimizde.

Hindistan’dan U dönüşü

Kripto paraları yasaklayacağı gündemde olan Hindistan’ın karar değişikliğine gideceği belirtiliyor.

Hindistan hükümetinin, kripto endüstrisine tamamen yasak getirmeyi aktif olarak tartıştıktan sonra, kararında bir değişikliğe gideceği değerlendiriliyor. Hükümet tarafından sunulan raporlar yatırımcıları heyecanlandı. Rapora göre Hindistan hükümeti düzenlemeleri tartışacak.

Hükümet, ülkedeki kripto para birimi düzenlemeleri için yeni bir panel oluşturmayı planlıyor. Bu panelin Hindistan’da kapsamlı bir yasağı önleyebileceği değerlendirildi.

The Economic Times’ın haberine göre, Hindistan hükümeti Bitcoin ve kripto para ticareti konusundaki duruşunu yeniden gözden geçiriyor. Yetkililer, Hindistan’ın eski finans sekreteri Subhash Garg’ın kripto önerilerinin modası geçmiş olduğuna inanıyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Hindistan hükümetinden ismi açıklanmayan bir yetkili The Economic Times’a demeç verdi ve hükümetin yasaktan ziyade bir düzenleme yapılmasına dair görüşü olduğunu belirtti.

“Hükümet içinde, Subhash Garg tarafından yapılan tavsiyelere tarih atıldığına ve kripto kullanımının tamamen yasaklanmasından ziyade yeni bir bakış açısına ihtiyaç duyulduğuna dair bir görüş var”

Henüz resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen hükümetin kripto para alım satım platformları ile görüşmelere başladığı belirtiliyor.

Bu karar Maliye Bakanı Nirmala Sitherman’ın görüşleri ile uyumluluk gösteriyor. Sitherman daha önce yaptığı açıklamada kripto paralar ile ilgili tüm operasyonları kapatmayı planlamadıklarını ifade etmişti.

“İnsanların blok zinciri ve bitcoin üzerinde deney yapmaları için belirli bir zaman aralığına izin vereceğiz. Yüksek Mahkeme kripto para birimi hakkında yorum yapmıştı ve RBI bizim tarafımızdan resmi kripto para birimi çağrısı alabilirken, tüm seçenekleri kapatmadığımız konusunda çok açık davranıyoruz.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Hindistan’dan U dönüşü!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.