Bitcoin’e bir darbe de Çin’den geldi!

çin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın ardından Bitcoin fiyatını aşağı çeken bir haber de Çin’den geldi! detaylar haberimizde.

Bitcoin’e bir darbe de Çin’den geldi!

Çin’de finans kurumlarının ve ödeme şirketlerinin müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para hizmetleri sunmasının yasaklanmasının ardından kripto para birimleri çarşamba günü büyük bir düşüş yaşadı.

Geçtiğimiz hafta da piyasalarda Elon Musk etkisi yaşanmıştı. Tesla CEO’su Bitcoin madenciliğinde fosil yakıtların kullanılması ve özellikle kömür gibi yüksek sera gazı salınımına sahip olan enerji kaynaklarının çevreye zarar vermesini gerekçe göstererek Bitcoin ile Tesla alımlarını askıya aldığını açıklamıştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Bu karardan sonra 45000 doların altına gerileyen Bitcoin, Çin’de alınan kararın ardında 40000 doların altına düştü.

Çin Ulusal İnternet Derneği, Çin Ödeme ve Takas Derneği ve Çin Bankacılık Derneği tarafından spekülasyon ve dalgalanma ile ilgili endişelere işaret eden ortak bir açıklama yapıldı.

Reuters’in aktardığına göre Çin internet ve finans yetkilileri yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda, kripto para fiyatları fırladı ve düştü ve kripto para biriminin spekülatif ticareti geri döndü, insanların mülklerinin güvenliğini ciddi şekilde ihlal etti ve normal ekonomik ve finansal düzeni bozdu” dedi.

Alınan önlem Çinli finans kurumlarının kripto para birimlerini ve ürünlerini yaymasını kısıtlasa da kripto paralara sahip olmayı içeren bir yasak değil. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de bu tür bir kısıtlama yapılmıştı.

Nexo’nun kurucu ortağı Antoni Trenchev, Çin’deki kısıtlama hakkında “Bu, Çin’in kripto etrafındaki ilmiği sıkılaştıran son bölümü” dedi.

Bitcoin bu sabah %12,85’lik değer kaybı ile 39,327 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise %16 değer kaybı ile 3000 doların altına indi ve 2,908 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin’e bir darbe de Çin’den geldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.