1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Güncel Handshake (HNS) rehberi: HNS token nedir? HNS yorum-haber ve analiz

Güncel Handshake (HNS) rehberi: HNS token nedir? HNS yorum-haber ve analiz

Güncel Handshake (HNS) rehberi: HNS token nedir? HNS yorum-haber ve analiz
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Handshake (HNS token), mevcut sertifika yetkilisi kuruluşlarına alternatif oluşturmak amacıyla kök bölgesini yönetmekle görevli olduğu DNS ile uyumlu, merkeziyetsiz, izin alma gerektirmeyen bir adlandırma protokolüdür.


Handshake (HNS token) Nedir?

 

Handshake üst düzey alan adlarının (top-level domains) kaydedilmesini, yenilenmesini ve aktarılmasını yöneten UTXO (Unspent Transaction Output-Harcanmamış/Ödenmemiş İşlem Çıktısı) tabanlı bir blockchain protokolüdür.

Handshake Protokolü

Handshake protokolü kullanılarak merkeziyetsiz P2P network ile güvence altına alınmış yine merkeziyetsiz açık kaynak platformlara katılmak mümkün.

Neler sunuyor?

  • Daha basit, merkeziyetsiz ve daha güvenli, üst düzey alan alanı (domain) kaydı için şeffaf açık artırma işlemi
  • Mevcut sertifikalandırma kurumlarına alternatif olarak domain sahipliğini kanıtlamak için merkeziyetsiz “trust anchor” sistemi
  • Herhangi bir katılımcının giriş ekleme veya ana bilgisayar (host) ve onaylayıcı (validator) olarak hizmet verme hakkına sahip olduğunu gösteren dağıtık ve izin gerektirmeyen bölge dosyası (zone file)
  • Mevcut kök bölge dosyasındaki tüm girişler genesis bloğuna kayıtlı

HNS Token

Handshake’te isim kaydı için Handshake coin (HNS token) kullanılıyor. HNS, katılımcıların internet adlarını transfer etme, kaydetme ve güncelleme işlemlerini yapan mekanizmadır.

ilginizi çekebilir: Ethereum 2.0 nedir? Ethereum 2.0 ETH fiyatlarını etkileyecek mi? Ethereum 2 hakkında bilmediklerimiz

Mainnet’in başlatılmasından sonra, topluluk açık artırmaları başlatabilir ve HNS’yi kullanarak üst düzey alan adları için teklif verebilir veya HNS’lerini uygun gördükleri şekilde trade edebilir. Proje P2P network’teki spam’leri önlemek için bunun gerekli olduğunu belirtiyor.

Handshake DNS’nin yerini mi alacak?

Hayır. Handshake DNS’i değil, kök bölge dosyasını değiştirmek için oluşturulmuş.

Proje, özel taraflarca kontrol edilen merkezi bir ad kök bölge dosyası ile gerçek internet kullanıcıları tarafından kontrol edilen merkezi olmayan bir kök bölge dosyası arasında kesintisiz bir geçişe izin veriyor. Handshake Blockchain’i, herkesin giriş yapma hakkına sahip olduğu büyük bir dağıtık bölge dosyasıdır.

Daha fazla ayrıntı için TIKLAYINIZ.

Proje, sponsorlarından 10.2 milyon USD almış. Başlangıç aşamasındaki net gelirlerin %70’i Özgür ve Açık Kaynak Kodlu Yazılım (Free and Open Source Software; FOSS) topluluklarına (projeler, kar amacı gütmeyen alanlar, bilgisayar korsanları) dağıtılmış. Bunun nedeni bu topluluğun (FOSS) çabaları olmasaydı, projenin bugün burada olmayacağını kabul etmesi.

Bu listede kimler var, bakalım:

hns-token-nedir

Sponsor listesinde çok tanıdık isimler var. En başta Roger Ver ve Meltem Demirörs:

hns token Güncel Handshake (HNS) rehberi: HNS token nedir? HNS yorum-haber ve analiz

Token Dağıtımı

hns token Güncel Handshake (HNS) rehberi: HNS token nedir? HNS yorum-haber ve analiz

Şekil olarak son derece berbat bir Whitepaper’ları var.

Twitter’a giriş tarihleri Mart 2009. Takipçi sayıları 4662. Çok az.

Kripto Paralar ve Temel Analiz kitabımı incelemek veya almak için TIKLAYINIZ.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.