Haftalık-Quiz yanıtları

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.
Haftalık-Quiz yanıtları

  1. Tesla, bir SEC dosyalamasında geçen ay büyük miktarda Bitcoin satın aldığını açıkladı. Ama ne kadar?

Cevap: C) 1.5 Milyar $

2. Tesla içerikli başka bir haberde, bir DeFi türev platformu Tesla türevi sTSLA’ya ev sahipliği yapmayı planlandığını duyurdu. Hangi platform?

Cevap: A) Synthetix (SNX)

3. Bu hafta hangi bilgisayar yazılım ve donanım firması IOTA ile ortaklık kurdu?

CEvap: A) Dell

4. Lider kripto para Bitcoin için yeni bir ATH elde ediliği haftayı geride bıraktık. Peki geçen hafta Bitcoin kaç dolara kadar yükseldi?

Cevap: C) 48.985 dolar

5) Bankacılık sektörü bu hafta kripto para servislerini artırdı. Hangi ünlü Amerikan bankası müşterilerine kripto saklama hizmeti sunmayı planladığını açıkladı?

Cevap: B) BNY Mellon

6. Kripto para piyasası canlandıkça Ethereum da değer kazanmaya devam ediyor. Bu hafta, Ethereum ağ gaz ücretleri kaç dolara kadar yükseldi?

Cevap: A) 25 dolar

7. Bu hafta hangi küresel e-ticaret platformu kripto ödeme hizmeti başlatma planları hakkında ip ucu verdi?

Cevap: A) Amazon

8. Futbol taraftarları, blockchain tabanlı taraftar tokenleri aracılığıyla kulüp kararlarına katılma şansı elde edecekler. Hangi ünlü futbol kulübü bu hafta kendi taraftar tokenini tanıttı?

Cevap: C) AC Milan

9. Binance bünyesine daha fazla ürün ekledikçe tokeni (BNB) de daha fazla yükseliyor. Bu hafta BNB token hangi önemli seviyeye ulaştı?

Cevap: B) 100 dolar

10. Grayscale hafta içerisinde bir dizi kripto tabanlı ETF başvurusu yaptı. Hangi DeFi tokenleri bu başvurulara dahil edildi?

Cevap: A) YFI, SUSHI

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Haftalık-Quiz yanıtları
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.