Güney Kore’de bankalar hükümetten kripto için talepte bulundu!

Güney Kore'nin aldığı kripto regülasyonunu diğer ülkeler de takip edebilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’de, eylül ayında yürürlüğe girmesi beklenen kripto tasarısından önce bankaların hükümetten yeni talepleri oldu. Detaylar haberimizde.

Güney Kore’de bankalar hükümetten kripto için talepte bulundu

Güney Kore’de getirilen düzenlemeler ile bankalar kripto para borsalarında yaşanan aksaklıklardan sorumlu tutuluyor. Ancak bankalar bu sorumluluğu kabul etmek istemediğini belirtiyor.

Bankalar, finansal yetkililerden kara para aklama veya dijital paraları içeren diğer dolandırıcılıklardan kendilerini sorumlu tutmamalarını istedi. Güney Kore’de bankaların, yerel kripto para borsalarının kripto varlık müşterileri için gerçek isimli hesaplar verme zorunluluğu bulunuyor. Belirli Finansal İşlem Bilgilerinin Raporlanması ve Kullanılmasına İlişkin Kanun’da yakın zamanda yapılan bir değişikliğe göre, bankaların riskleri ve şeffaflığı sağlamayı taahhüt etmesi gerektiğinden borsalar kendileri ile anlaşmalı bankalar bulmak zorunda.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Kanunda yapılan değişiklik bankaların ve kripto para borsalarının çalışmasını zorlaştırıyor. Bankaların isteği hakkında Koreaherald’a konuşan ve ismini vermek istemeyen bir hükümet yetkilisi pazar günü itibariyle, politika yapıcı Finansal Hizmetler Komisyonu’nun bankaların yükünün bir kısmını kaldırmaya yardımcı olabilecek belirli yönergeleri gözden geçirmekte olduğunu söyledi. Yetkili, kararın kesinleşeceğini ve önümüzdeki ayın sonuna kadar açıklanacağını da sözlerine ekledi.

Güney Kore’de kripto borsalarına ve kripto paralara ilişkin düzenlemeler destekçiler tarafından tepki ile karşılanmıştı. Kararın gözden geçirilmesi şimdilik kripto borsalarının ve bankaların elini bir nebze rahatlatacak gibi duruyor.

Bilindiği gibi düzenleme kripto para işlemlerinden önümüzdeki yıldan itibaren %20 sermaye kazancı vergisi almayı da içeriyor. Ülkedeki kripto para yatırımcıları bu kararında gözden geçirilmesini ya da bir süre daha ertelenmesini talep ediyor.

Ayrıca ülkedeki sertifikalı borsaların yarısından fazlası, Eylül ayında yürürlüğe girecek olan daha sert kripto para birimi işlem kurallarına karşı hazırlık yapıyorlar. Bazı altcoinleri platformlarından kaldırıyor veya bir uyarı listesine yerleştiriyorlar.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Güney Kore’de bankalar hükümetten kripto için talepte bulundu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.