fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Güney Kore Samsung ile çağ atlatacak denemelere başladı!

Güney Kore Samsung ile çağ atlatacak denemelere başladı!

Güney Kore Samsung ile çağ atlatacak denemelere başladı!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Güney Kore Merkez Bankası dijital para birimi konusunda önemli bir eşik sayılan denemelere başladı. Güney Kore dijital para birimini Samsung ile test ediyor.


Güney Kore Samsung ile çağ atlatacak denemelere başladı!

Güney Kore kendi para birimi olan won’u blockchain teknolojisi ile dijitalleştirme çalışmalarına yaklaşık bir yıl önce başladı. Güney Kore, Çin ve Japonya kendi yerel para birimlerini dijitalleştirme konusunda oldukça iyi mesafe kat etti. Güney Kore dijital won için önemli bir eşik olan pilot uygulamalara Samsung ile başladı.

Dev elektronik ve cep telefonu markası Samsung, dijital won için akılı telefonlar üzerinden kullanılabilecek cüzdan uygulaması geliştiriyor. Cüzdan dijital won ile birlikte Bitcoin ve Ethereum gibi birçok kripto parayı da destekleyecek. Samsung’un dijital won için geliştirdiği cüzdanın önemli bir özelliği de offline olarak kullanılabilecek olmasıdır.

Lütfen Bkz: Dogecoin’e devlerin desteği devam ediyor!

Güney Kore Merkez Bankasının üzerinde çalıştığı dijital para biriminin özel sektörden ciddi paydaşları var: Kakao, Klaynt ve Samsung bu paydaşlardan bazıları. Merkez Bankası dijital won’un potansiyel kullanımını arttırmak için yelpazeyi oldukça geniş tutuyor. Güney Kore’de oldukça popüler olan Kakao’nun da dijital won’un paydaşları arasında olması dijital won’un potansiyelini oldukça arttırıyor.

Blockchain teknolojisi sayesinde ülkeler kendi para birimlerini dijitalleştirerek blockchain teknolojisini olanaklarından faydalanmak istiyor. Blockchain ağları merkezi ağlara nazaran oldukça güvenlikli bir network oluşturuyor. Fon transferleri SWIFT gibi geleneksel yöntemlere nazaran hızlı, güvenli ve ucuza gerçekleştirilebiliyor.

Ulusal para birimlerinin dijitalleşmesi ile kullanıcılar 7/24 bankalara ihtiyaç duymadan hızlı ve oldukça ucuza para transferi gerçekleştirebilecek ve ödemelerde bulunabilecek.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.