fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dogecoin’e devlerin desteği devam ediyor!

Dogecoin’e devlerin desteği devam ediyor!

Dogecoin’e devlerin desteği devam ediyor!
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin üzerinden para transferleri oldukça hızlı ve ucuza gerçekleştirilebiliyor. Bu nedenle Doge kurumlar ve yatırımcılar tarafından talep görüyor.


Dogecoin’e devlerin desteği devam ediyor!

Dogecoin’e desteği herkes tarafından bilinen iki önemli iş insanı var: Elon Musk ve Mark Cuban. ABD’li milyarder ve Dallas Mavericks NBA takımının sahibi Mark Cuban, kripto paralar içerisinde en güçlü ödeme aracı fonksiyonunu gören kripto paranın Dogecoin olduğuna inanıyor. Bu nedenle Cuban, Dallas Mavericks takım biletleri ve diğer ödemelerinde Dogecoin’in kabul ettiğini açıkladı. Cuban, kripto para piyasaları ile yakından ilgileniyor. Bazı projelere doğrundan yatırım yaptığı biliniyor.

Dogecoin’e desteğini esirgemeyen diğer güçlü isim ise Elon Musk! Renkli kişiliği ve iş dünyasındaki başarıları ile Elon Musk en az bir Hollywood yıldızı kadar popüler. Elon Musk’un sadece twitter takipçi sayısı 60 milyona yaklaşmış durumda. Musk’ın yönetimi altında bulunan Space X şirketi de bazı ödemelerde Dogecoin’i kabul ediyor.

Lütfen Bkz: Twitter CEO’su Jack Dorsey’i şaşırtan kripto para istatistiği!

Dogecoin ve Shiba gibi kripto paralar memecoin sınıflandırılmasına tabi tutulan kripto paralar arasında yer alıyor ve oldukça geniş bir taraftar kitlesine sahip. Doge taraftarları TikTok ve benzeri sosyal medya platformları üzerinde örgütlenerek fiyatlar üzerinde oldukça etkili olabiliyorlar.

Doge ülkemizde de yakından takip edilen kripto paralar arasında. Aşağıdaki grafikte Türkiye’de Dogecoin’in Google üzerindeki arama trafiğindeki değişimi görüyoruz. 9 Mayıs 2021’de Google trafiği ülkemizde zirve yaptı. Aynı tarihte Doge, 73 cent’i görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra düşüşe geçen trafiğin tekrardan yükseliş trendine girdiği dikkat çekiyor.

dogecoin Dogecoin’e devlerin desteği devam ediyor!Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.