Grayscale primlerine göre Bitcoin’deki düşüşte sona mı geldik?

grayscale
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

 Son günlerde Grayscale primlerinde yaşanan trend değişimi, Bitcoin fiyatlarındaki düşüş trendinin sonuna geldiğimizi mi gösteriyor?


Grayscale primlerine göre Bitcoin’deki düşüş sona mı geldik?

8 Mayıs’tan itibaren  Bitcoin fiyatlarında bir düşüş trendi yaşanıyor. 23 Mayıs ve 29 Mayıs tarihlerinde Bitcoin, 35 bin dolarlık desteğini kaybetti. Ancak bu seviyede gelen alım baskısı fiyatları 35 bin dolarlık destek hattının üstüne taşıdı. Bitcoin fiyatlarında oluşan omuz-baş-omuz formasyonu umut veriyor. Dışsal olumsuz bir şok olmaz ise Bitcoin önümüzdeki hafta 40 bin dolarlık direnç hattını bu kez kırabilir.

grayscale primleri Grayscale primlerine göre Bitcoin’deki düşüşte sona mı geldik?

İyimser olmamıza neden olabilecek diğer bir gösterge ise Grayscale primleri (GBTC primleri). Ünlü yatırım şirketi Grayscale, birçok kurumsal firmanın Bitcoin piyasalarına giriş yaptığı bir kapı konumunda.

Grayscale primleri; Grayscale Bitcoin fiyatlarının spot piyasalardaki Bitcoin fiyatlarından daha yüksek olması durumunu ifade ediyor. Bir nevi yüksek primler, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) yönelik sermaye girişini yansıtıyor.  Grayscale primlerinin azalması ise Grayscale’den fon çıkışı şeklinde yorumlanıyor. Spot piyasalardaki Bitocin fiyatları ile GBTC farklı azalıyor.

Lütfen Bkz: Popüler Bitcoin yatırım şirketi Grayscale’den 1 günde dev kayıp!

Grayscale Bitcoin Trust fonları Ocak 2021-Şubat 2021 arasında 50,000 BTC’lik artış gösterdi. Bu süreçte GBTC primleri %10-%20 arasında seyrediyordu. Şubat ayının ortasından itibaren GBTC primleri düşüşe geçti ama Bitcoin fiyatlarındaki artış devam etti. Bu süreçte Bitcoin spot piyasalarda 30,000 bin dolar seviyesinden 65,000 seviyesine kadar çıktı. Sonrasında GBTC primleri sıfırın altına geriledi.

grayscale primleri Grayscale primlerine göre Bitcoin’deki düşüşte sona mı geldik?8 Mayıs SNL gecesi ve 13 Mayıs Elon Musk tweet’inin ardından Bitcoin fiyatlarında ciddi bir kriz yaşanıyor. 19 Mayıs’ta GBTC primleri %21.23 ile zirve yaptı. Yani Bitcoin’e yönelik kurumsal talep oldukça azaldı. Ancak 19 Mayıs’tan sonra GBTC primlerinin tekrardan artış trendine girdiği dikkat çekiyor. Prim değerleri %3.8 oranında iyileşti.

grayscale primleri Grayscale primlerine göre Bitcoin’deki düşüşte sona mı geldik?GBTC primlerindeki yukarıdaki artış devam ederse spot piyasalarda Bitcoin’deki düşüş trendinin  sonuna gelmiş olabiliriz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Grayscale primlerine göre Bitcoin’deki düşüşte sona mı geldik?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.