1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Grayscale Bitcoin’e Doymuyor!

Grayscale Bitcoin’e Doymuyor!

0
koinmedya_telegram

Grayscale Alım Yapıyor

Son zamanlardaki  Bitcoin (BTC)  değer dalgalanmasının tam ortasında , yatırımcılar gelecekteki bir düzeltme için bekleşiyor olabilirler. Belki de, 40.000 dolar seviyelerine beklediğimizden daha da çabuk varabileceğiz. Bybt.com daki verilere göre, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) , 632.ooo üstündeki tüm BTC  yatırımlarını alarak bir günde 16.000 Bitcoin ‘e ulaştı.

Grayscale Bitcoin'e Doymuyor!
Bybt.com

Son 24 saatte, Grayscale Bitcoin alımlarında yaklaşık 600 milyon dolar daha harcarken, günlük Bitcoin madenciliğinin 18 katından daha fazlasını da karşılamış oldu. Sadece geçen hafta, GBTC, yeni bir satınalma çılgınlığı yaşatarak , yaklaşık 10.000 Bitcoins (BTC) satın aldı. Bir haftadan az bir zamanda, GBTC,  kesesine 25 binin üzerinde  Bitcoin ekledi.

Bu büyük çaplı Grayscale alımı gösteriyor ki, bu tür kurumlar halen aktifler ve  BTC fiyatındaki her düşüş için alım yapmayı bekliyorlar. İlginç bir şekilde,  bu son Bitcoin alımı, JPMorgan’ın Grayscale Bitcoin Trust açıklamasından yalnızca bir gün sonra  geldi. JPMorgan,  Bitcoin’in 40.000 dolar seviyelerine  yükselmesi ve orada tutunması açısından Grayscale Bitcoin Trust’ın önem arzettiğini söylemişti.

Dijital varlık yöneticisi Grayscale,  3.3 milyar dolarlık net bir alımının olduğunu 2020 dördüncü çeyrek raporunda yayınlamıştı. Ayrıca, Grayscale CEO’su  Michael Sonnenshein, şirketinin bir günde fonlarda 700 milyona ulaştığını bildirmişti.

“daisyturkiye”

Bitcoin’deki Güzel Fırsatlar:

Eğer BTC ‘ye yatırım yapmak için uygun bir zaman mı diye merak ediyorsanız, işte size bilmeniz gerekenler:

Zincir veri sağlayıcısı Santiment,  Bitcoin ağının gerçekleşmiş kar /zararını (NPL) hesaplayarak, tüm ağlar arasındaki günlük ROI (Return on Investment – Yatırım Dönüşü ) değerini ölçümledi.

Grayscale Bitcoin'e Doymuyor!

Santiment, Bitcoin ‘in NPL grafiğindeki sivri uçların, yatırımcılarının sattığını gösterdiğini, tersi olarak da, hızlı düşüşlerin  yatırımcıların panik satışlarının ortasında kayıplar yaşadığını gösterdiğini bildirdi. Zincir veri sağlayıcısı ayrıca ekledi:

“Geçmişte, Bitcoin NPL grafiği, değer savaşlarında zaman zaman dalgalandı ve yatırımcısını kısa vadeli potansiyeli konusunda endişeye sevk etti.

“daisyturkiye”

Ağın gerçekleşmiş kar-zararının (NPL) düzleşmesi , çoğu BTC spekülatörü daha az kar elde ettiğini ve Bitcoin’e olan güvenin arttığını gösteriyor. Biz bu durumun geçen yıl Şubat ve Eylül ayları da dahil olmak üzere birkaç kez tekrarlandığını görmüştük.”

Basında  Bitcoin (BTC)’in, 36.500 dolarda konsolide etmeye devam ettiği bildirilirken, bu sürede biz de Grayscale alımı gibi yeni satın almalar görebiliriz.

Kaynak:

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: