1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Google aramalarında Bitcoin’e fark atan sürpriz coin

Google aramalarında Bitcoin’e fark atan sürpriz coin

Google aramalarında Bitcoin’e fark atan  sürpriz coin
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Google üzerinde Amerika’da en çok aranan coinlerin listesi açıklandı. Liste bir hayli ilginç.

Google aramalarında Bitcoin’e fark atan coin, patlama yakın mı?

Google aramaları kripto para piyasasında oluşan hype ve FOMO algısını anlamak açısından oldukça önemli. Son veriler, Amerika Birleşik Devletleri, eyaletlerinde, Google aramalarında 1. sırada gelen coinleri gösteriyor.

Finans danışmanı, The Advisor Coach tarafından, yıl başından beri olan verileri kapsayan araştırmaya göre, ABD’de 23 eyalette, Dogecoin (DOGE) Google’da en çok aranan coin konumunda.

2013 yılında, Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından şaka olarak piyasaya çıkan DOGE coin, özellikle Elon Musk’ın teşviki ve Reddit trader gruplarının gayretiyle olağanüstü bir yıl geçiriyor.

Yıla 0,007 dolar seviyelerinden giren DOGE, 0.70 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

The Advisor Coach DOGE ile ilgili şunları söylüyor:

[Dogecoin]e olan ilginin artışta, Elon Musk’ın Tesla’nın ödeme aracı olarak Dogecoin kabul edebileceğine dair sözlerinin etkisinin olduğunu açık.

elon musk dogecoin

Bitcoin’in Google aramalarındaki durumu ne?

2021 yılının ilk 10 ayını kapsayan araştırmaya göre, kripto piyasasının lideri Bitcoin ABD’de 10 eyalette en çok google araması yapılan coin oldu. Listede Bitcoin’i Ethereum takip ediyor. 4. Sırada ise don dönemin popüler meme coini, SHİBA INU coin var.

En ilginç rakamlardan biri de ABD’nin kalbi sayılabilecek New York’ta Shiba coinin birinci çıkması oldu.

google
Google arama haritası. Kaynak: The Advisor Coach
Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: