1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Goldman Sachs ve Barclays’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Goldman Sachs ve Barclays’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Goldman Sachs ve Barclays’dan çok önemli kripto para hamlesi!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından olan Goldman Sachs ve Barclays’dan çok önemli bir kripto para hamlesi geldi. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Goldman Sachs ve Barclays’dan çok önemli kripto para hamlesi!

Kripto para piyasası çalkantılı günlerden geçiyor. Hafta içerisinde yaşanan Terra şoku sonrası piyasaya güven sarsılmış durumda. Güven bunalımı satış baskısını tetikledi ve kripto piyasasının toplam değeri son yılın en düşük seviyesi olan 1,209 trilyon dolara yaklaştı.

Lider kripto para birimi Bitcoin, 30,000 dolar seviyesine tutunmaya çalışırken bazı analistler BTC’nin 10,000 dolara kadar çekilebileceğini tahmin ediyor. Bitcoin, son 24 saat içerisinde %3,74 değer kazandı. Yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 29,980 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, 569 milyar dolarlık piyasa değerine ve %44,4’lük bir dominasyon oranına sahip. Bu dominasyon oranı çöküşün daha çok altcoinleri etkilediğini gösteriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Günlük Bitcoin fiyat hareketleri

Bitcoin

 

Haftanın son günü altcoinlerde kayıplar telafi edilmeye çalışılıyor. İlk 10’daki kripto paralar içerisinde en fazla değer kazanan altcoin %14 ile Solana oldu.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Piyasa bunalımda iken dünyanın önde gelen finans kuruluşlarından önemli bir haber geldi.  Financial Times tarafından yayınlanan bir rapora göre iki dev banka Goldman Sachs ve Barclays, kripto para hamlesi yaptı. Goldman Sachs ve Barclays Bank’ın geleneksel bankacılık kurumları, Elwood Technologies’in Londra merkezli Bitcoin ve kripto ticaret platformuna yatırım yaptı.

Financial Times’ın raporu, finansman turu sırasında yaklaşık 70 milyon dolar toplandığını ve Elwood Technologies’in 500 milyon dolarlık bir değere sahip olduğunu ortaya koydu.

kripto piyasası

 

Elwood Technologies CEO’su James Stickland, dijital varlıkların uzun vadeli geleceği konusunda iyimser olduklarını ve yaşanan düzeltmenin kripto paraların devamlılığının göstergesi olduğunu belirtti.

“15 dakika içinde büyük getiriler elde etmeyi beklemeyen finans kuruluşlarından yatırım alıyoruz. Altyapıya yatırım yapıyorlar. Bence bu bir güvence mesajı.”

Goldman Sachs’ın dijital varlıklardan sorumlu küresel başkanı Mathew McDermott, bankanın kripto para birimleri için müşteri talebini karşılamak amacıyla pazardaki varlığını ve yeteneklerini aktif olarak genişlettiğini söyledi.

Kaynak