Loading...
btc
BTC
-3.36%
Bitcoin
67.200,58 USDT
eth
ETH
-4.93%
Ethereum
3.487,25 USDT
bch
BCH
-4.99%
Bitcoin Cash
445,69 USDT
xrp
XRP
-3.38%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-3.27%
Litecoin
77,06 USDT
bnb
BNB
-3.29%
Binance Coin
604,50 USDT
sol
SOL
-6.68%
Solana
148,43 USDT
avax
AVAX
-2.75%
Avalanche
31,39 USDT
ada
ADA
-4.36%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-2.06%
Poladot
6,37 USDT
doge
DOGE
-4.59%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-5.14%
Shiba Inu
0,00 USDT

Güncel GoChain (GO) token rehberi: GO token nedir? GO token haber-yorum ve analiz

gochain nedir
gochain nedir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

GoChain (GO token) nedir? GoChain, önde gelen işletmeler ve hükümetler için  en hızlı, en hızlı ve sürdürülebilir web3 tabanlı blockchain protokolü olan üzerinde çalıştırıyor.


GoChain (GO token) nedir?

Jawaharlal Nehrugochain-go-token-nedir

“Eskiden yeniye doğru adım attığımızda, bir an gelir ki o da tarihte çok nadir olan bir şeydir.”  der. Dijital devrim “insanlık için tek dev bir atılım” olmuştur. Tüm gezegenin birbirine kusursuz bir şekilde bağlılığı, göz korkutucu bir ölçeklenebilirlik problemiyle birlikte olan eşsiz bir fırsat sunuyor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=3iYYS0c3HRE

 

Kripto para birimleri dünya çapında iş yürütme şeklimizi sürekli olarak dönüştürmektedir. Bu çok hızlı dönüşümün altındaki sebeplerden bir tanesi kripto paraların güvenli, ucuz ve ulaşımı kolay olmasıdır. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, birkaç yıl önce yaklaşık 15 milyar dolar idi. Şimdi ise bu fiyat 718 milyar dolara fırlamış durumda. Blockchain’in potansiyeli çok büyük ve bu potansiyel dünyayı değiştiriyor. Ancak, bu teknolojiyi geride bırakan 3 önemli konu var:

  • Ölçeklendirilebilirlik eksikliği
  • Gerçek anlamda merkezileşme eksikliği
  • Aşırı enerji kullanımı

GoChain Nedir?  Platforma Genel Bir Bakış

GoChain, akıllı sözleşmeleri ve dağıtılmış uygulamaları destekleyen, ölçeklenebilir, yüksek performanslı, düşük maliyetli ve merkezi olmayan bir kripto para birimi ve blockchaindir.

Merkezsizleşme, kripto para birimlerinin önemli bir ilkesidir. Bu özellikleri, onların hiçbir şirket veya devlet tarafından kontrol edilmesine izin vermez. Bununla birlikte, pratikte tüm blokların yaklaşık dörtte üçü büyük Çinli şirketler tarafından oluşturulmaktadır. GoChain, merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilmiş halka açık bir kripto para olmayı kendine amaç edinmektedir..

Visa’nın muadilleri saniyede 50.000’den fazla işlem gerçekleştirebiliyor iken, Ethereum sadece 20 işlemi anca gerçekleştirerek birçoğunun yanına bile yanaşamıyor. Bu nedenle hızlı işlem ve sözleşme yürütmeleri GoChain için önemli odak noktalarıdır ve bu işte hakikaten iyidir.

Birlikte çalışabilirlik açısından platform, mevcut Ethereum cüzdanları, akıllı sözleşmeler ve diğer araçlar ile tamamen uyumludur.

Go Token temel özellikleri

Daha önce belirttiğim gibi Go token, dijital para birimi ve merkezi olmayan uygulamalar için ölçeklenebilir, düşük maliyetli, enerji verimli bir platform sağlamayı amaçlamaktadır.

Merkezi olmama durumu daha her zaman amaçlandığı gibi çalışmayabilir. Go token, izlenemeyen ve ilgisiz şirketler tarafından işletilen düğümler yerine, düğümleri birden çok ülkeden çalışmaya zorlayarak yatırımcıları aklındaki bu endişeyi gidermektedir.

GoChain, hızlı doğrulamalarla çok yüksek işlem hacimlerini desteklemektedir. Şirket sadece başlangıçta, saniyede 1.300 işlem yapabilecek seviyeye gelmeyi hedeflemektedir.

Kripto para piyasasının iki dev şirketi Bitcoin ve Ethereum ağlarını çalıştırmak için kullanılan enerji miktarının, 4 milyondan fazla ABD hanesine güç sağlayabileceği söylenmektedir. Bu, sürdürülebilirlik açısından endişe verici bir rakamdır ve sürekli de artmaktadır. Go token ise, bu enerjinin sadece küçük bir kısmını kullanacaktır.

GoChain ( GO token ) nasıl çalışır?

GoChain, ağın güvenliğini sağlamak için katılımcılarının saygınlığına bağlı olan bir “İtibar Onaylama modeli” kullanıyor. Bir katılımcının saygınlığı olabildiğince yüksek olmalıdır ki; katılımcı, sistemin hile yapmasının hem finansal hem de markalaşma adına cezai sonuçlara yol açacağından emin olsun. Katılımcılar sistemde yetkili bir düğüm olarak çalışırlar ve bu sayede kendilerine diğer düğümlere blok oluşturma, imzalama ve dağıtma imkânı sağlanır.

GoChain Blockchain’inde yetkili imzaların bir listesi tutulmaktadır.  Yetkili imzalar, imzalanan her bir blok için Go token (GOC) ile ödüllendirilir. İlk kullanıma sunulma sürecinde yetki listesinde 50 farklı üye bulunmaktaydı. Bu, merkezileşmemeyi zorunlu kılacak ve herhangi bir şahıs,şirket veya devlet tarafından müdahale edilmesini önleyecektir.

Şirketler resmi iletişim bilgilerini almak için kullanılabilecek Dun & Bradstreet DUNS numaraları ile tanımlanıyor. İkinci bir doğrulama adımı, şirketlerin bir DNS kaydı için kendi DNS kayıtlarına rastgele bir token eklemesi ile olmaktadır. Daha iyi merkezsizleşme ve ölçeklenebilirlik sağlamak için düzenli bir kontrol noktası kullanılacaktır. Bu, belirli bir blok numarasındaki tüm blockchain’in mevcut durumunu gösteren imzalı, anlık bir görüntüdür.

Kontrol noktası oluşturulur oluşturulmaz önceki tüm bloklar ve veriler kaldırılabilir. Bu, düğümlerin sadece mevcut işlem için gerekli olan toplam blockchain’in küçük bir kısmını depolamasına izin verir.

Yeni düğüm en son kontrol noktasını sisteme indirir. Daha sonra block ve durum bilgisini bu noktadan almaya devam eder. Güvenli düğümler kullanılarak işlemler hızlı bir şekilde doğrulanır ve ağın işleyebileceği işlem kapasitesi hacmi artmaya başlar. Bilinen yeteneklere sahip küçük bir işaret kümesi olduğu için block sürelerini azaltmak için blok boyutu artırılabilmektedir.

Güvenilir bir yetkili düğüm ağının kullanılması, madenciliğin ve dolayısıyla da boşa harcanan enerjinin olmayacağı anlamına gelir. İmza sahipleri birbirleriyle doğrudan iletişim kurarlar. Bu nedenle imzalamayı yeni bitirmiş olan düğüm, imzalanan bloğu kopya üreten düğüme göndermeden önce yetkili imzalayıcılar listesindeki diğer imzalayıcılara gönderir. Daha sonra bu düğüm, ağın geri kalanı için blockchain ve API sorgularını kaldırır. Yeni modlar, boyutu büyük ölçüde azaltır. Ayrıca, veri kümesinde çalışan düğüm kümesini sınırlamak, ağ trafiğini ve depolama gereksinimlerini de azaltır..

Go token ekibi

go-token-ekibi

Ana çekirdek ekip yüksek ölçekli, dağıtılmış bulut sistemleri oluşturma konusunda derinlemesine bilgi ve deneyime sahip olan yazılım mühendisleri ve iş liderlerinden oluşmaktadır.

Jason Dekker İcra Kurulu Başkanıdır.Seri girişimci, eski vadeli satış fonu yöneticisi, yönetim kurulu üyesi ve danışmanıdır. Finans, biyoteknoloji ve teknoloji gibi farklı alanlarda geniş kapsamlı deneyime sahiptir.

Travis Reeder, Baş Yazılım Mimarıdır. Yüksek ölçekli uygulamalar ve bulut altyapı hizmetleri ile ilgili yirmi yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Tüm kariyeri boyunca ölçekleme sorunlarının çözülmesi ve ölçeklenebilir hizmetlerin sunulması meseleleri ile uğraşmıştır. Şu anda bu bilgi ve deneyimini blockchain teknolojisine uyguluyor. Travis, Bilgisayar Bilimleri alanında lisans derecesine sahiptir.

Jordan Krage, dağıtılmış sistemler konusunda engin deneyime sahip kıdemli bir Yazılım Mühendisidir. “Go (golang)” bağımlılık yönetim aracını geliştiren ekibin bir parçasıdır. Jordan,  Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Roman Kononov da kıdemli bir Yazılım Mühendisidir. Yazılım ve lider mühendislik ekipleri geliştirmek için 12 yıllık bir deneyime sahiptir. En büyük gücü, siber güvenlik konusunda sahip olduğu geniş bilgi ve tecrübedir. Roman, Bilgisayar Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Brooke Hansen, Sosyal Medya Direktörüdür. Blogcu ve sosyal medya rehberidir. Brooke, resim, çizim, yazma, fotoğrafçılık ve modelleme gibi çok sayıda beceri ile süslenmiş yaratıcı bir ifade tutkusuna sahiptir. Reno’daki Nevada Üniversitesi’nden gazetecilik diplomasını almıştır.

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.