1. Home
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Geleceğin Favorileri: Gelecek vadeden 5 kripto para borsası

Geleceğin Favorileri: Gelecek vadeden 5 kripto para borsası

Geleceğin Favorileri: Gelecek vadeden 5 kripto para borsası
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Korona Salgının etkisi ile reel ekonomiden birçok işletme kriz yaşıyor. Ancak bu dönemde kripto para piyasaları ve borsaları iyi iş çıkarıyor. Gelecek vadeden 5 kripto para borsası için haberimize göz atabilirsiniz.


Gelecek vadeden 5 kripto para borsası

Kripto para piyasalarının toplam değeri 350 milyar dolara ulaştı. İşlem hacmi ise rekor kırıyor. Bu süreç en çok kripto para borsalarının işine geliyor. Bu dönemde gelecek vadeden 5 kripto para borsasına göz atıyoruz.

  • WhiteBIT

Gelecek vadeden kripto para borsalarından birisi WhiteBit. Bu borsada Euro, Ruble ve Türk Lirası pariteleri üzerinden işlem yapılabiliyor. Borsa 5 kata kadar kaldıraç kullandırabiliyor. İlerleyen aylarda kaldıraç oranları 15x’e çıkarılacak.

Borsa kripto para varlıklarının %95’ini soğuk cüzdanlarda tutuyor. Borsanın 180 binin üzerinde kullanıcısı var.

  • Level01

P2P şifreleme sistemi ile çalışan borsa, merkeziyetsiz bir borsa ve akıllı sözleşme üzerinden faaliyetlerini sürdürüyor. Borsanın FairSense özelliği ile borsa kullanıcıları fiyatları tahmin etmeye çalışıyor. Borsa ETH, USDT, TUSD ve DAI pariteleri üzerinden işlem görüyor.

  • Nominex

Borsa 3 BTC’ye kadar KYC (müşterini tanı) protokollerini uygulamıyor. Kredi kartı ile kripto para alım imkanı tanıyor. Borsa kripto para varlıklarının %99’unu soğuk cüzdanlarda tutuyor. Borsa %0.01 ile %0.02 gibi düşük oranda işletim ücreti kesiyor.

Borsa bazı durumlarda kullanıcılarına özel ödül programları başlatabiliyor.

  • FTX

Risk sever kripto para yatırımcılarının adreslerinden birisi FTX borsası. Borsa 101x’e kadar kaldıraç kullandırabiliyor. 3x BTC BULL, 3x BTC BEAR, 3x ETH BULL ve 3x ETH BEAR tokenlarını kullandıran ilk borsalardan.

  • Digitex Futures

Borsanın kendi utility token’ı  DGTX’in ICO’su 2018 yılında gerçekleştirildi. Yazının kaleme alındığı saatte 7.5 cent’ten işlem gören DGTX, 67 milyon dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 119’uncu sırada yer alıyor.

Digitex Futures’ın en avantajlı yanı işletim ücreti kabul etmemesi. Borsa bu açından al-satçılar için oldukça cazip.

Kaynak